Droga do posiadania pięknego, nowoczesnego domu energooszczędnego jest – jak się okazuje – bardzo prosta. Pracownia Architektoniczna Dobre Domy radzi, że wystarczy wybrać odpowiedni projekt domu (najlepiej oparty na prostokącie i strefą dzie

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły11 02 2015

Czym charakteryzuje się dom energooszczędny?

 Nowopowstające budynki będą musiały spełniać warunki energooszczędności – takie reguły wprowadzi Unia Europejska w 2020 roku. Z tą decyzją zgadza się aż 44% wszystkich inwestorów. Pozostaje jednak pytanie: jaki powinien być dom energooszczędny i co dają innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Oszczędzanie to bardzo modny temat. Oszczędzamy wszystko i na wszystkim – wodę, pieniądze, energię. Nic zatem dziwnego, że energooszczędne domy robią coraz większą karierę a ich popularność stale rośnie.

Dlaczego je budujemy? Dane statystyczne pokazują, że głównym powodem podjęcia decyzji o budowie tego typu domu jest wizja przyszłych oszczędności na eksploatacji (84%).

I trudno zanegować ten wynik. Chociaż koszty budowy nowoczesnego i energooszczędnego budynku są o ok. 20-30% wyższe od tych przeznaczanych na postawienie domu tradycyjnego, to zużycie energii i koszty jego utrzymania mogą być nawet o 50% niższe! Oznacza to, że po pewnym czasie cała inwestycja się zwróci, a właściciel dalej będzie wydawał mniej na utrzymanie gospodarstwa domowego.

Wszelkie wątpliwości dotyczące opłacalności inwestycji powinny rozwiać szacowane koszty utrzymania przykładowego domu parterowego o powierzchni 80,89 m2. Taki budynek, w wersji tradycyjnej, może generować opłaty rzędu nawet 6 tysięcy. Budownictwo energooszczędne zmniejszy je nawet o połowę. Wszelkie wątpliwości dotyczące opłacalności inwestycji powinny rozwiać szacowane koszty utrzymania przykładowego domu parterowego o powierzchni 80,89 m2. Taki budynek, w wersji tradycyjnej, może generować opłaty rzędu nawet 6 tysięcy. Budownictwo energooszczędne zmniejszy je nawet o połowę.

Droga do posiadania pięknego, nowoczesnego domu energooszczędnego jest – jak się okazuje – bardzo prosta. Pracownia Architektoniczna Dobre Domy radzi, że wystarczy wybrać odpowiedni projekt domu (najlepiej oparty na prostokącie i strefą dzienną ustawiony od południa), zdecydować się na materiały budowlane najwyższej jakości oraz okna i drzwi z niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Zazwyczaj ma wartość 1,4-0,7. Im jest ona niższa, tym lepiej. Warto upewnić się, że wynik został podany dla całego okna, nie tylko dla szyby, ten drugi zawsze jest korzystniejszy.

Źródło:RP, 02.2015

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2023 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe