https://www.high-endrolex.com/43 Jak dobrać odkurzacz centralny?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły28 04 2014

Jak dobrać odkurzacz centralny?

Funkcjonalność, wygoda, oszczędność czasu, a także efektywność odkurzaczy centralnych to zalety, które przekonały już wielu klientów. Ci, którzy dopiero planują zakup mają przed sobą konieczność wyboru pomiędzy wieloma typami nieznanych jeszcze dobrze modeli, różniących się między sobą parametrami.

W sprzedaży są też modele standardowe, ale z bogatym wyposażeniem dodatkowym jak przykładowy Speedy 250 + zestaw Flisy Elite.

 

Na co zwracać uwagę dokonując zakupu?

Pierwszym i zapewne najważniejszym elementem jest moc odkurzacza centralnego. Wyraża się ją w jednostce watt silnika i mocy ssącej określanej w jednostce air watt. Jeśli lokal wymaga zachowania wyjątkowej czystości i stworzenia specjalnych warunków higienicznych dla osób o dużej wrażliwości na alergeny, wskazany jest typ odkurzacza o dużej mocy ssącej. Przykładem może być model Aspilusa IZZY 300 o mocy ssącej 530 air watów przystosowany do sprzątania domu o powierzchni około 300 m2. Model ten pracuje na standardowym zasilaniu 230V i charakteryzuje się mocą silnika 1,75 kW gwarantując wysoką efektywność pracy.

 

Model IZZY 300 (prod. Aspilusa)

W przypadku dużych powierzchni użytkowych wymagających sprzątania, warto postarać się o typ, który jest przystosowany do takiej pracy. W sklepach można znaleźć modele o szerokim zakresie powierzchni sprzątanej pomiędzy 120 m2 a 1000 m2. W najniższej grupie znajduje się model Matrix ZA10PT, który idealnie sprawdzi się w przypadku małych parterowych domków jednorodzinnych. Zaletą modelu jest też znacznie niższa cena.

Model Matrix ZA10PT (prod. Disan)

Matrix ZA10PT w przeciwieństwie do większości innych typów odkurzaczy centralnych wyposażony jest w workowy system filtracji, który bywa nieco mniej higieniczny niż system cyklon. W dużych domach wielopiętrowych, pensjonatach, domach opieki i wszędzie tam, gdzie wymagane jest bardzo dokładne sprzątanie dużej powierzchni najlepiej sprawdzi się model Venton VN1000i zdolny podjąć pracę przy odkurzaniu 1000 m2 oraz przy zastosowaniu wyjątkowo skutecznego filtrowania systemem podwójnego cyklonu.

Model Venton VN1000i (prod. Venton)

Podczas zakupu warto też zwrócić uwagę na ilość możliwych gniazd czy poziom hałasu, który warunkuje komfort mieszkańców podczas sprzątania. Standardowe rozwiązania to około 58-60 dB.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe