https://www.high-endrolex.com/43 Jak sprzedać mieszkanie?

Aby skrócić ewentualny czas na znalezie nabywcy, sprzedający musi dołożyć wszelkich starań, by lokal zaprezentować od jak najlepszej strony.

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły10 01 2013

Jak sprzedać mieszkanie?

Jak sprzedać mieszkanie? Wartość nieruchomości na rynku wtórnym w ostatnim czasie trochę spadła. Jednak jego sprzedaż nadal może przysporzyć właścicielowi sporo kłopotu. W jaki sposób doprowadzić do udanej transakcji? Analitycy z branży deweloperskiej radzą, co zrobić, aby skutecznie doprowadzić do sprzedaży swojego mieszkania. Dość istotne jest, by obniżyć cenę jak również odpowiednio przygotować lokal. Jeśli znajdziemy kupca, pamiętajmy, aby pokaz mieszkania odbywał się w dogodnej dla niego porze. Ważne, by zarówno lokal jak i okolica dość korzystnie się w tym czasie prezentowały. Unikajmy również pór, w których potencjalny klient musiałby tkwić w korkach.
Samo mieszkanie należy również doprowadzić do porządku, odświeżyć oraz w odpowiedni sposób oświetlić. Zainteresowanym jego kupnem osobom pokazujmy je o takiej porze dnia, kiedy jest ono dobrze nasłonecznione. Bardzo ważna jest również odpowiednia dbałość o wszelkie detale. Sprawdźmy czy nie ciekną krany, czy klamki są dobrze umocowane w drzwiach, czy tapeta trzyma się ścian itp. Jednak najważniejszym aspektem pozostaje cena. Zawsze ustalamy nieco wyższą, by dać klientowi możliwość negocjacji. W takiej sytuacji obie strony będą usatysfakcjonowane-klient, gdyż udało mu się obniżyć koszty zakupu i my-ponieważ udało nam się sprzedać lokal po cenie, którą uznaliśmy za odpowiednią. Aby skrócić ewentualny czas na znalezie nabywcy, sprzedający musi dołożyć wszelkich starań, by lokal zaprezentować od jak najlepszej strony. Czasem, aby doprowadzić do szybkiej transakcji konieczne może być przeprowadzenie remontu, lub chociażby odświeżenie ścian. Warto również sprawdzić wszelkie detale, gdyż to na nie klienci zwracają największą uwagę. Wszelkiego rodzaju niedoróbki dość szybko zostaną wychwycone sprawnym okiem nabywców. W końcu to swoje oszczędności mają zainwestować w nieruchomość, nie powinno więc dziwić, że chcą mieszkać w jak najlepszych warunkach. Warto pamiętać, że kosztów gruntownego remontu nie odzyskamy w cenie mieszkania. Czasami więc warto nieco mniejszym nakładem środków odświeżyć lokal, pomalować zniszczone ściany czy położyć ową tapetę. Dość istotne, by nie przesadzać z intensywnością barw, gdyż nie każdemu muszą podobać dajmy na to się czerwone kwiaty na żółtym tle. Stonowane kolory dużo bardziej trafiają w gusta potencjalnych nabywców.

01.2014

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe