Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie? Ceny za ubezpieczenie domu w budowie w kilku różnych firmach ubezpieczeniowych obliczy nam w kilka minut porównywarka ubezpieczeń.

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły12 11 2012

Jak ubezpieczyć dom w trakcie budowy?

W razie pożaru, powodzi, zalania, eksplozji, trzęsienia ziemi oraz huraganu można ubezpieczyć nie tylko dom postawiony, ale także dom w trakcie budowy - na każdym jej etapie. Zobacz, co gwarantuje i ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie. Ze względu na częste nawałnice, wichury i powodzie Polacy coraz częściej zaczynają myśleć o ubezpieczeniu domu. Nasz dobytek możemy ubezpieczyć nie tylko w momencie, gdy dom został już postawiony, ale także w trakcie budowy. Konsekwencje szkody powstałej na domu w budowie mogą być znacznie większe niż w przypadku domu gotowego, bowiem nie zawsze będziemy w stanie przeciwdziałać powstałej szkodzie od razu - często budowę odwiedzamy raz na kilka dni.
Większość ubezpieczycieli dopuszcza możliwość ubezpieczenia domu jednorodzinnego, wielorodzinnego, domku letniskowego, budynku gospodarczego, garażu, ogrodzenia i innej budowli w trakcie wznoszenia.
Co gwarantuje polisa?
Ubezpieczenie domu w budowie różni się od standardowego przede wszystkim zakresem ochrony. W przypadku domu w budowie obejmuje on wyłącznie zdarzenia losowe: ogień, zalanie, powódź, huragan, uderzenie piorunu, eksplozja, grad, lawina, obsuwanie się ziemi, trzęsienie ziemi, zapadanie się ziemi. Przeważnie z ochrony wyłączone jest ryzyko związane z kradzieżą materiałów budowlanych, elementów składowych nieruchomości. Odpowiedzialność ubezpieczyciela za szkodę ogranicza się do wysokości kosztów poniesionych na budowę - na podstawie faktur za roboty budowlane. Wyłączenia z zakresu ochrony są analogiczne do standardowych warunków ubezpieczenia domów i mieszkań. Pojawiają się czasem dodatkowe wyłączenia powstałe w wyniku błędu w sztuce budowlanej, niedbałego wykonania robót budowlanych ze strony wykonawców, podwykonawców, a także przemarzania budynku. Ile kosztuje ubezpieczenie domu w budowie? Ceny za ubezpieczenie domu w budowie w kilku różnych firmach ubezpieczeniowych obliczy nam w kilka minut porównywarka ubezpieczeń. Dla przykładu ubezpieczając dom w budowie w wieku do 3 lat na sumę 50 tys. zł znajdujący się we Wrocławiu oraz OC na kwotę 20 tys. zł i materiały budowlane znajdujące się na placu budowy na kwotę 5 tys. zł za polisę zapłacimy od 85 zł do 130 zł w zależności od firmy ubezpieczeniowej. Wyższej składki należy spodziewać się w przypadku domów drewnianych oraz drewnianych domków letniskowych z uwagi na podwyższone ryzyko pożaru. Warto też zaznaczyć, że polisa ubezpieczenia domu w trakcie budowy coraz częściej jest wymaganym zabezpieczeniem kredytu bankowego udzielanego na budowę domu.

01.2014

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe