https://www.high-endrolex.com/43 Jak oszacować wartość mieszkania na sprzedaż?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły15 04 2022

Jak oszacować wartość mieszkania na sprzedaż?

Sprzedaż mieszkania w obecnych warunkach rynkowych może być niezwykle atrakcyjną inwestycją, która z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem kupujących. Wiele mówi się o tym, że w dzisiejszych czasach praktycznie każde mieszkanie wystawione na sprzedaż w rozsądnej i realnej cenie znajdzie kupca. Jednak kluczową rolę gra w tym właśnie odpowiednie oszacowanie wartości mieszkania. Jak tego dokonać? Przedstawiamy kilka wskazówek.

Co wpływa na wartość mieszkania?

Na samym początku warto zastanowić się, jakie parametry w dużym stopniu wpływają na wartość konkretnego mieszkania. Wydawałoby się, że porównanie cen mieszkań w najbliższym regionie będzie stanowiła klucz do prawidłowego oszacowania wartości naszego mieszkania, jednak pod uwagę należy wziąć znacznie większą liczbę zmiennych? Na prawdziwą wartość mieszkania oczywiście wpływa jego metraż oraz stan prawny nieruchomości, ale również takie czynniki, jak rok budowy nieruchomości, jej lokalizacja czy rozkład pomieszczeń w samym mieszkaniu. Warto pamiętać również o tym, że standard techniczny (wszelkich instalacji), jak i sam wizualny standard wykończenia znacząco wpływa na wartość. Często w ogłoszeniach możemy znaleźć także informacje o czynszu i jego wysokości tytułem funduszu remontowego lub czynszu do spółdzielni mieszkaniowej. To także istotna informacja, która może jednocześnie uatrakcyjnić naszą ofertę, jak również nieco zniechęcić potencjalnych zainteresowanych.

wycena nieruchomości

Samodzielna wycena mieszkania - czy jest możliwa?

Czy samodzielne wykonanie wyceny mieszkania ma sens? Tak, jednak tylko dla własnych celów. Jeśli wycena mieszkania jest nam potrzebna pod kątem realizacji formalności, musi być ona poparta specjalistyczną opinią zawodowca. Jeśli jednak planujemy sprzedaż mieszkania na własną rękę, możemy bez najmniejszych problemów spróbować oszacować jego wartość. Pierwszym etapem będzie oczywiście przeskanowanie najbliższego rynku mieszkaniowego w celu znalezienia nieruchomości podobnych do naszego mieszkania. To powinien być pierwszy punkt wyjścia do ustalenia finalnej ceny naszego mieszkania. Następnie powinniśmy w sposób wysoce obiektywny porównać standard wykończenia, standard techniczny, rok budowy, a także lokalizację, w celu podwyższenia lub obniżenia potencjalnej wartości naszego mieszkania. Warto pamiętać, że proces samodzielnej wyceny powinien być wykonany w sposób obiektywny, odkładając na bok wszelkie sentymenty.

Pomoc profesjonalnej agencji nieruchomości

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na szybką i satysfakcjonującą pod kątem finansowym sprzedaż mieszkania jest skorzystanie z usług agencji nieruchomości. W dzisiejszych czasach usługa realizowana przez taką agencję jest wysoce kompleksowa. Eksperci z branży nieruchomości w profesjonalny sposób podejdą do do wyceny naszego mieszkania, wykorzystując zaawansowane modele wyceny. To jednak nie koniec. W ramach jednej usługi nasze mieszkanie może zostać również odpowiednio przygotowane do sprzedaży oraz wystawione, co z pewnością ułatwi i przyspieszy cały proces sprzedaży mieszkania.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe