https://www.high-endrolex.com/43 Dlaczego warto inwestować w luksusowe apartamenty?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły02 04 2021

Dlaczego warto inwestować w luksusowe apartamenty?

W Polsce rynek nieruchomości premium znajduje się w fazie wzrostu. Zakup luksusowego apartamentu wyraża status społeczny, jest też sposobem na zainwestowanie posiadanych środków. Rozważasz inwestowanie w nieruchomości? Poznaj powody, dla których powinieneś zainteresować się nieruchomościami premium.

Gdzie powstają luksusowe apartamenty – Warszawa, Kraków, Gdańsk

Luksusowe apartamenty to domena największych aglomeracji Polski. Prym wiedzie Warszawa – już od wielu lat to właśnie stolica jest największym rynkiem nieruchomości z segmentu premium. Jednocześnie prestiżowe obiekty powstają też w Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu czy Trójmieście. Nie wszystkie luksusowe apartamenty trafiające na rynek i oferowane najzamożniejszym klientom pochodzą przy tym z rynku pierwotnego. Przykładem może być Foksal 13/15 https://foksal1315.com/apartamenty/.

 

luksusowe apartamenty

 

Apartamenty oferowane pod adresem Foksal 13/15 mieszczą się w luksusowych, rozpoznawalnych i spektakularnie zrewitalizowanych kamienicach. To unikatowy w skali Polski i Europy projekt, który jest przykładem warszawskiej architektury belle époque. Takie realizacje są jednak w mniejszości. Większość luksusowych apartamentów powstaje w nowoczesnym budownictwie.

Ile rocznie w Polsce sprzedaje się luksusowych apartamentów? Według wyników badań przeprowadzonych przez KPMG i REAS, od 160 do 180. Wartość tych transakcji szacowana jest na kwotę pomiędzy 440 a 460 mln zł. Jeszcze kilka lat temu zarówno ceny za mkw., jak i ogólna wartość sprzedawanych nieruchomości zaliczanych do najbardziej ekskluzywnych były nieporównywalnie niższe.

Czym wyróżniają się apartamenty z segmentu premium?

Standardem jest, że nieruchomości trafiające na rynek są kwalifikowane do różnych segmentów. Aby dany apartament mógł być oferowany jako luksusowy, musi posiadać cechy, które będą go wyróżniać na tle pozostałych inwestycji. W przypadku segmentu nieruchomości premium to przede wszystkim:

  • Lokalizacja. Luksusowe apartamenty oferowane są w najbardziej prestiżowych dzielnicach danego miasta. Z reguły mieszkańców dzieli niewielka odległość od centrum, infrastruktury komunikacyjnej czy terenów zielonych.
  • Niepowtarzalna architektura. W połączeniu z wyselekcjonowanymi materiałami wykończeniowymi i dekoracyjnymi tworzy ona spójną i wysmakowaną całość. To jeden z głównych wyznaczników prestiżowych inwestycji.
  • Ponadnormatywny metraż. Luksusowe apartamenty często mają ponad 200 mkw. W rezultacie nabywca ma duże możliwości aranżacyjne, choć wiele z luksusowych apartamentów jest już gustownie urządzonych.
  • Liczne udogodnienia. W zależności od projektu mieszkańcy mogą korzystać m.in. ze strefy SPA z sauną, jacuzzi, basenu czy tarasu widokowego. Do tych udogodnień nie mają dostępu osoby z zewnątrz.
  • Recepcja i ochrona. Całodobowa ochrona to dla mieszkańców gwarancja wysokiego poziomu prywatności i bezpieczeństwa. Z kolei możliwość skorzystania z usługi concierge pozwala zaoszczędzić czas.

Te cechy charakterystyczne dla apartamentów mają odzwierciedlenie w cenie za mkw. lokalu. Według KPMG w I połowie 2019 r. średnia cena lokali premium kształtowała się na poziomie 28 100 zł za mkw.

3 powody, dla których warto inwestować w luksusowy apartament

Inwestorzy prywatni mają wiele możliwości pomnażania oszczędności. Nie wszystkie sposoby są jednak w takim samym stopniu bezpieczne. Od wielu lat nabywanie nieruchomości w celach zarobkowych uchodzi za jedną z mniej ryzykownych strategii inwestycyjnych. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć nabycie luksusowego apartamentu:

1. Rynek nieruchomości luksusowych rośnie

Z danych zaprezentowanych przez firmę doradczą JLL wynika, że wartość tego segmentu rynku rośnie z roku na rok, przeciętnie o ok. 6 proc. To dobra wiadomość dla wszystkich potencjalnych inwestorów – rynek dóbr luksusowych wciąż się rozwija. Według ekspertów, jeżeli spojrzeć na zagraniczne rynki nieruchomości premium, to w porównaniu do nich polski rynek nie jest jeszcze ani dojrzały, ani ukształtowany.

Tymczasem liczba osób zamożnych systematycznie rośnie. Według KPMG w 2017 r. liczba osób dobrze zarabiających miała przekroczyć pułap 1,1 mln. To kolejny powód, dla którego luksusowe apartamenty będą przez najbliższe lata pozostawać w centrum uwagi inwestorów.

2. Luksusowe apartamenty zyskują na wartości

Prestiżowe położenie apartamentów zaliczanych do sektora premium sprawia, że z czasem zyskują one na wartości. Jest to spowodowane głównie coraz większym zainteresowaniem tymi nieruchomościami. Według ekspertów już 10-letnia perspektywa wystarczy, aby dobrze zarobić na sprzedaży posiadanego apartamentu. Dlaczego?

Jedną z przyczyn jest deficyt działek inwestycyjnych w ścisłych centrach największych miast. Kurczące się zasoby gruntów sprawiają, że deweloperzy nie są w stanie zaspokoić potrzeb zamożnych klientów poszukujących nieruchomości. To z kolei powoduje, że rośnie zainteresowanie nieruchomościami prestiżowymi z rynku wtórnego.

3. Zarobek wyższy niż na lokacie bankowej

W ostatnich latach oprocentowanie lokat bankowych utrzymuje się na poziomie, który nie chroni nawet przed inflacją. Dla wielu zamożnych klientów był to jeden z bodźców do tego, by zainteresować się innymi instrumentami inwestycyjnymi. Nieruchomości już od dawna uchodzą za bezpieczny i intratny sposób pomnażania środków – to metoda inwestowania doceniana zwłaszcza przez inwestorów skupiających się na inwestycjach długoterminowych.

Stopa zwrotu jest szczególnie atrakcyjna w przypadku drogich nieruchomości, w tym luksusowych apartamentów. Metraż w połączeniu z lokalizacją, szlachetnymi materiałami wykończeniowymi oraz rosnącym zainteresowaniem skutecznie windują ceny.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe