eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły23 07 2020

Czy to dobry czas, aby wymienić okna na nowe? Sprawdź, kiedy warto kupić nową stolarkę okienną

Stolarka okienna jest bardzo istotnym elementem każdego budynku, dlatego też wtedy, gdy zaczyna sprawiać problemy, może mieć to poważny wpływ na cały dom. Jakie sygnały powinny skłonić do wymiany okien na nowe?

Nowe okna są nie tylko ładniejsze, ale również będą cieplejsze oraz bardziej funkcjonalne. Zaawansowane technologie stosowane są także w branży stolarki okiennej, dlatego też dzisiejsze okna mogą zaoferować znacznie lepsze parametry niż te montowane przed laty. Kiedy zatem warto rozważyć zakupienie okien? Oto sytuacje, w których warto zdecydować się na zamówienie nowej stolarki!

 

stolarka okienna

 

Dom szybko się wychładza

Okna posiadają bardzo duży wpływ na termoizolację domu jednorodzinnego. Właśnie dlatego te starsze często powodują pojawienie się znacznych strat w energii, a to przekłada się na wyższe koszty związane z ogrzaniem budynku. Właśnie dlatego wtedy, gdy dom szybko się wychładza, a obecne okna montowane były kilkadziesiąt lat temu, wymiana będzie niezbędna. Także okna plastikowe kupowane jeszcze kilkanaście lat temu mogą być przyczyną poważnych strat, więc przy planowanej termomodernizacji także warto pomyśleć o ich wymianie. Nowe, ciepłe okna, które będą charakteryzowały się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, spowodują, że budynek będzie cieplejszy, a tym samym będzie też tańszy w utrzymaniu w sezonie grzewczym.

Celem jest większe bezpieczeństwo

Standardowe okna nie są w stanie zapewnić pełnego bezpieczeństwa. Co ważne, wiele włamań dokonywanych jest właśnie przez otwory okienne. Właśnie dlatego nowe okna Bielsko Biała - https://www.artroll.pl/oferta/okna/ czy też w innym mieście warto zamówić także wtedy, gdy celem jest poprawa bezpieczeństwa budynku i domowników. W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę okien antywłamaniowych, które są w stanie zapewnić skuteczny odpór dla włamywaczy.

Przeciekanie okna

Przeciekająca stolarka okienna to także poważny problem, dlatego też warto poświecić czas na to, aby sprawdzić, czy domowe okna nie przeciekają. Niekiedy przecieki można zatamować, ale wtedy, gdy źródłem jest uszkodzona konstrukcja okna, często jedynym rozwiązaniem będzie zakupienie nowej stolarki.

Uszkodzenie mechaniczne okna

Oczywiście, wymiana okien na nowe powinna nastąpić także wtedy, gdy są uszkodzone mechanicznie i nie można ich naprawić. Warto też zaznaczyć, że naprawa może spowodować, że okno utraci swoje dobre właściwości termoizolacyjne.

Generalny remont domu

W końcu nowe okna sprawdzą się wtedy, gdy planowany jest generalny remont domu. Wtedy nowa stolarka okienna będzie doskonałym dopełnieniem budynku i jego ozdobą – od wewnątrz i na zewnątrz.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe