https://www.high-endrolex.com/43 Życiowe zmiany? Co zrobisz ze swoim mieszkaniem?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły07 05 2020

Życiowe zmiany? Co zrobisz ze swoim mieszkaniem?

Współcześni Polacy w końcu zaczynają żyć swoim życiem. Jesteśmy coraz odważniejsi w wielu sprawach i stać nas na coraz więcej. Coraz szybciej dorabiamy się również własnego mieszkania lub domu. Jednak zdarzają się sytuacje, kiedy musimy podjąć decyzję odnośnie naszej nieruchomości.

Wyjazd do innej pracy lub w długą podróż

Otwartość granic i dostępność komunikacyjna powodują, że coraz chętniej podróżujemy. I to w różnych celach i kierunkach. Najczęściej są to jednak cele zarobkowe lub turystyczne. Czasami wyjazdy mają charakter długoterminowy. Zdarza się, że dostajemy atrakcyjny kontrakt w zagranicznej firmie, który umożliwia rozwój osobisty i nabycie doświadczenia.

 

mieszkaniefot. materiały prasowe

 

Często za sukcesem zawodowym podąża chęć odpoczynku lub po prostu poznania świata. Wybieramy dalekie kierunki, w związku z czym przebywamy poza domem nawet kilka miesięcy. Dobrze, gdy w tym czasie mieszkanie stanie się naszym źródłem dochodu.

Ślub

Ślub to wyjątkowa życiowa decyzja, która powoduje szereg zmian w życiu nowo poślubionych małżonków. Należy zorganizować sobie wspólnie świat, który dotychczas był podporządkowany jedynie nam. Coraz częściej każdy z małżonków posiada przed ślubem własne mieszkanie. Powstaje wtedy pytanie: gdzie wspólnie zamieszkać? W którymś z mieszkań albo może potrzebne jest kolejne, większe mieszkanie lub dom?

Otrzymany spadek

Niektóre zmiany w życiu są nieodwracalne i ostateczne. Otrzymanie spadku zazwyczaj powiązane jest z głębokim smutkiem i żałobą. W skład spadku mogą wchodzić nieruchomości, o których z biegiem czasu musimy jednak pomyśleć. Czasami zdarza się, że mieszkanie w spadku otrzymuje osoba nieletnia, która mieszka z rodzicami. Nie warto, aby mieszkanie stało niezamieszkałe i nie zarabiało chociażby na pokrycie stałych kosztów jego utrzymania.

Pozostaw mieszkanie w rękach fachowców

Wymienione sytuacje życiowe prowadzą do konieczności podjęcia decyzji na temat mieszkania. Zasadniczo w grę wchodzą dwie możliwości: sprzedaż lub wynajem. W aktualnej sytuacji ekonomicznej właściciele, jeśli nie muszą, to nie pozbywają się swoich mieszkań. Atrakcyjniejszy finansowo jest wynajem mieszkania.

Wynajem mieszkania możemy przeprowadzić samodzielnie lub przy pomocy pośrednika nieruchomości. Jednak pamiętajmy, że wynajem na własną rękę wiąże się często z opłacaniem ogłoszeń na portalach lub w gazecie, długim okresem oczekiwania na odpowiedniego najemcę, powtarzającą się koniecznością dojazdu do mieszkania i prowadzenia jego prezentacji. Niezmierne ważne jest również dopilnowanie odpowiedniej dokumentacji i spraw podatkowych.

Pozostawienie kwestii wynajmu w rękach specjalisty do spraw nieruchomości uwalnia nas od myślenia o tych wszystkich sprawach. Biuro nieruchomości jako ekspert w swojej dziedzinie potrafi ponadto postawić nieruchomość w bardziej atrakcyjnym dla najemcy świetle. Przede wszystkim potrafi zrobić profesjonalne zdjęcia lokalu. W związku z tym uzyskuje lepszą cenę wynajmu. Poza tym biuro posiada swoje dobrze rozwinięte kanały dystrybucji oferty, a także bazę klientów, którzy akurat chcą wynająć mieszkanie.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe