eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły17 10 2019

Jak zabezpieczyć wyposażenie domu przed przeprowadzką?

Przeprowadzka do nowego domu to wyzwanie i otwarcie kolejnego rozdziału w życiu. Spora dawka stresu, związanego ze zmianą miejsca zamieszkania, wiąże się z koniecznością przetransportowania całego dorobku do nowego lokum. Bez obaw, istnieją jednak sposoby na zabezpieczenie przedmiotów małych i dużych tak, żeby przetrwały podróż bez uszczerbku. Jak to zrobić skutecznie, żeby później nie martwić się o straty? Jeśli szukacie odpowiedzi, zapraszamy do lektury.

Sztuka pakowania – podstawowy planowania

Podstawą działania przy pakowaniu jest zawsze dobry plan oraz rozłożenie procesu na mniejsze etapy. Zastanówmy się, ile mamy czasu na opuszczenie lokalu i przygotujmy się tak, żeby każdego dnia zająć się inną częścią domu.

 

zabezpieczenie wyposażenia

 

Rozpocznijmy od rzeczy, których używamy sporadycznie i wiemy, że przed zmianą miejsca zamieszkania raczej nie będą nam potrzebne. W ostatniej kolejności spakujmy przedmioty codziennego użytku, jak kosmetyki lub żywność.

W co pakować?

Kiedy stworzymy harmonogram prac, trzeba zdobyć odpowiednie materiały do pakowania. Powinniśmy wyposażyć się w dużą ilość kartonów, folii bąbelkowej, stretchu oraz taśmy klejącej, których szeroki wybór oferuje e-hurtownia-opakowan.pl, dzięki której sprawnie przygotujemy się do zapakowania wszystkich domowych sprzętów.

Stawiajmy na produkty wysokiej jakości, które przetrwają przeprowadzkę w dobrej kondycji, odpowiednio zabezpieczając zawartość wszystkich opakowań.

Jak zapakować wyposażenie kuchni?

Sprzęty kuchenne potrafią być zmorą przy przeprowadzce. Wystarczy jednak zadbać o właściwe pogrupowanie przedmiotów. W przypadku delikatnych i kruchych naczyń ze szkła lub ceramiki, każdy owijamy oddzielnie w folię bąbelkową. Talerze układamy jeden na drugim, aby zaoszczędzić miejsce w kartonach. Wolną przestrzeń wokół nich wypełniamy folią lub papierem.

Garnki również zawijamy, a do ich środka pakujemy drobne przedmioty, jak np. słoiczki lub pojemniki na przyprawy. Wszystko wkładamy do niewielkich, łatwych do podniesienia kartonów, które od środka wykładamy tkaniną lub jeszcze jedną warstwą folii bąbelkowej.

 

przeprowadzka

 

Pakowanie ubrań – najpraktyczniejsza metoda

 

Wiele osób uważa, że ubrania najlepiej wrzucić do dużych worków, które są lekkie i wygodne w przenoszeniu. Niestety, często po takim transporcie odzież bywa bardzo pognieciona. Poza tym, worek łatwo przedziurawić, co może doprowadzić do zabrudzenia lub zniszczenia tkanin.

Zdecydowanie lepszą metodą przewożenia ubrań jest umieszczenie ich w czystych, średniej wielkości kartonach. Ubrania, równo ułożone jedne na drugich, zajmują niewiele miejsca, a gruba tektura zabezpiecza je przed zniszczeniem.

Jak zapakować książki?

Transport księgozbioru tylko pozornie jest najłatwiejszy. Książki zajmują dużo miejsca i są jednym z najcięższych elementów do przetransportowania. Dlatego warto włożyć je do niewielkich i poręcznych kartonów, żeby nie nadwyrężyć później kręgosłupa podczas przenoszenia ich.

Pamiętajmy o zabezpieczeniu grzbietów, na przykład owijając książki folią lub wykładając karton od środka warstwą tkaniny. Dzięki temu, nasz księgozbiór przetrwa każdą podróż.

Nowy dom, nowe życie

Przeprowadzka może być naprawdę stresująca. Jeśli jednak dobrze się do niej przygotujemy i zabezpieczymy nasze domowe sprzęty, znacząco zmniejszymy ryzyko uszkodzeń i innych problemów transportowych.

Dobrej jakości opakowania i odrobina planowania pozwolą przetrwać przenosiny do nowego miejsca bez większego szwanku.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe