eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły23 07 2019

Chcesz wynająć mieszkanie z pomocą pośrednika? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Zainwestowałeś w mieszkanie o podwyższonym standardzie lub apartament w Warszawie i teraz szukasz najemców? Alternatywą dla samodzielnego szukania klientów jest skorzystanie z pomocy pośrednika. Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem z nim umowy?

Pośrednik, czyli specjalista od nieruchomości

Jeżeli zakup mieszkania sfinansowałeś przy pomocy banku, to bardzo prawdopodobne, że wybór oferty kredytu hipotecznego skonsultowałeś ze specjalistą, czyli doradcą kredytowym. Przy podejmowaniu decyzji, które będą mieć bezpośrednie odzwierciedlenie w zawartości Twojego portfela, zawsze warto skorzystać z pomocy eksperta. Nie inaczej powinno być wówczas, gdy szukasz najemcy.

 

wynajem mieszkania

 

Powierzając pośrednikowi znalezienie najemcy na swój lokal, możesz liczyć na kompleksowe wsparcie. Aby tak jednak było, nie obejdzie się bez porównania dostępnych ofert – pośrednicy w zamian za prowizję oferują różny zakres usług. Prestiżowa agencja nieruchomości, np. LOCO Real Estate (oferta dostępna jest pod adresem https://loco-estate.com/nasze-uslugi/wynajem-nieruchomosci/), zawsze jest jednak dobrym wyborem. Korzystając z wiedzy i doświadczenia specjalistów od nieruchomości, możesz jedynie zyskać.

Czy pośrednik przygotuje mieszkanie pod wynajem?

Sekret szybkiego wynajmu mieszkania tkwi w szczegółach. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań o podwyższonym standardzie czy apartamentów. Dla najemców zainteresowanych takimi nieruchomościami kluczowa nie jest cena, ale lokalizacja i standard. Od jakości zdjęć i tego, co się na nich znajdzie, w dużej mierze zależy, czy oferta będzie cieszyła się zainteresowaniem.

Przygotowanie mieszkania do wynajmu, czyli home staging, to usługa, z której wciąż korzysta niewielu właścicieli mieszkań. Jeżeli chcesz, aby Twoja oferta korzystnie wyróżniała się wśród pozostałych, wybierz pośrednika proponującego home staging.

Promocja ogłoszenia – tym zajmie się profesjonalny pośrednik

Jak dotrzeć ze swoją ofertą do osób poszukujących mieszkania pod wynajem? Pierwszym krokiem jest przygotowanie atrakcyjnego ogłoszenia, a drugim jego promowanie. W przypadku nieruchomości położonych w Warszawie sprawdza się publikacja ogłoszeń również na portalach, na które zaglądają obcokrajowcy – w ten sposób do ich treści mogą dotrzeć ekspaci.

Zarówno w przygotowaniu, jak i dystrybucji ogłoszenia klientowi może pomóc pośrednik. Dzięki zgromadzonemu przez lata działalności na rynku doświadczeniu będzie on wiedział, gdzie zamieścić ofertę wynajmu mieszkania. Najlepiej, aby jednocześnie proponował on usługę ekspresowej relokacji, bo dzięki temu również obcokrajowiec będzie mógł skorzystać z kompleksowej usługi.

Kontakt z potencjalnymi najemcami powierzysz pośrednikowi

Nie każdy inwestor nabywający luksusowe nieruchomości w Warszawie ma czas, aby samodzielnie poszukiwać, a następnie oprowadzać po apartamencie potencjalnych najemców. Profesjonalni pośrednicy chętnie odciążają w tym zakresie swoich klientów. Co więcej, najlepsze agencje nieruchomości na rynku zatrudniają specjalistów komunikujących się w różnych językach. Dlaczego to tak istotne?

Jeżeli właściciel nieruchomości swoją ofertę kieruje głównie do ekspatów, to po jego stronie leży przełamanie bariery językowej. Pośrednicy płynnie komunikujący się w języku angielskim, niemieckim czy francuskim szybko nawiążą kontakt z potencjalnym najemcą, a brak trudności w porozumieniu się może korzystnie przełożyć się na wyniki prowadzonych rozmów.

Jak pośrednik pomaga w formalnościach?

Wynajem nieruchomości wiąże się z koniecznością sporządzenia umowy. Z punktu widzenia właściciela mieszkania czy apartamentu najkorzystniejsza jest umowa najmu okazjonalnego, gdyż w najpełniejszy sposób zabezpiecza ona jego interesy – gdyby najemca przestał płacić, nie będzie konieczności kierowania sprawy do sądu.

Najlepsze agencje nieruchomości, które oferują pomoc w znalezieniu najemcy, odciążają właścicieli nieruchomości również w kwestiach formalnych – przygotowują wzory umów na podstawie dokonanych uzgodnień między stronami transakcji najmu. Dodatkowo eksperci na bieżąco monitorują zmiany w prawie, dzięki czemu poinformują wynajmującego, gdy konieczne będzie dostosowanie treści umowy do wchodzących w życie przepisów.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe