eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły25 01 2019

Dlaczego komórki lokatorskie są tak popularne?

Coraz częściej odchodzi się od budowania piwnic, jako dodatkowej prywatnej przestrzeni użytkowej dla każdego mieszkania. Deweloperzy zastępują je tak zwanymi komórkami lokatorskimi. Ich funkcja jest taka sama jak funkcja piwnic. Jest to dodatkowa przestrzeń do wykorzystania dla właściciela mieszkania, jednak sposób ich budowy oraz usytuowanie w budynku są odmienne.

Czym charakteryzuje się komórka lokatorska?

Jak już wspominaliśmy, komórka lokatorska spełnia tę samą funkcję co piwnica. Jednak w porównaniu do niej, nie znajduje się ona zawsze, jak to zwykle bywa w typowych blokach z płyty, na poziomie minus jeden. Komórka lokatorska położona jest zwykle na tym samym poziomie co mieszkanie do którego przynależy co zdecydowanie ułatwia do niej dostęp, może być też tak, że w budynku mieszkalnym znajduje się specjalny poziom na nie przeznaczony (piwnica lub jakiekolwiek inne piętro). Nie każde mieszkanie musi być w takową dodatkową przestrzeń wyposażone. W nowym budownictwie nie każde lokum ma przydzieloną komórkę lokatorską. Doprowadza to do sytuacji, w której mieszkanie wyposażone w komórkę, automatycznie podnosi swoją wartość. Zakup komórki lokatorskiej, lub mieszkania od początku w nią wyposażonego można więc potraktować jako inwestycję. W przyszłości, nasze lokum będzie zdecydowanie bardziej konkurencyjne na rynku nieruchomości.

 

komórka lokatorska

 

Jak zbudowane są komórki lokatorskie?

Tam gdzie znajdzie się trochę wolnej przestrzeni, deweloper wydziela małe pomieszczenia, zwykle o powierzchni 2-3 metrów kwadratowych. Komórki lokatorskie wykonuj się z wielu różnych materiałów. Coraz popularniejsze stają się konstrukcje stalowe, które są wygodne, proste i szybkie w montażu. Stalowymi konstrukcjami komórek lokatorskich zajmuje się między innymi firma BG Technology: https://komorkilokatorskie.net.pl/.

Charakterystyka komórek lokatorskich z konstrukcji stalowych

Cechą charakterystyczną tego typu komórek jest lekkość ich konstrukcji oraz łatwość montażu. Stalowe wykonania mają również tę przewagę nad innymi materiałami, że są zdecydowanie bezpieczniejsze. W przeciwieństwie do często spotykanych drewnianych szkieletów, są one niepalne oraz zapewniają lepszą wentylację, dzięki czemu pozbędziemy się problemu wilgoci. Komórki lokatorskie wykonywane są pod wymiar, tak więc nie ma problemu w zagospodarowaniu każdej przestrzeni użytkowej pod wymagania indywidualnego klienta.

Podsumowując

Komórka lokatorska jest opłacalna inwestycją. Mieszkanie w nią wyposażone, automatycznie zyskuje na wartości (i to nie mało). Każdemu może przydać się dodatkowa przestrzeń użytkowa. Komórki spełniają tę samą funkcję co piwnice, ale są zdecydowanie wygodniejsze i łatwiejsze w montażu. Możliwość zmontowania ich w rożnych częściach budynku zwiększa możliwości praktycznego wykorzystania przestrzeni. Ponadto, zastosowanie nowoczesnych konstrukcji stalowych, poprawia ich funkcjonalność, wentylację i zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.

.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2023 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe