https://www.high-endrolex.com/43 Mała kuchnia w nowym mieszkaniu: jak sobie poradzić z aranżacją?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły02 01 2019

Mała kuchnia w nowym mieszkaniu: jak sobie poradzić z aranżacją?

Wyposażanie wnętrz może stać się prawdziwą przyjemnością. Kiedy jednak dostępna przestrzeń - szczególnie ta kuchenna - ma niewielkie rozmiary, wszystko trzeba dokładnie przemyśleć. O czym warto pamiętać, by mała kuchnia była wygodna i naprawdę funkcjonalna? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Jak można zaaranżować niewielką kuchnię?

Kiedy jest to pomieszczenie małe, często więc też niezbyt ustawne, należy szukać rozwiązań jak najbardziej ergonomicznych. Precyzyjnie trzeba wtedy zaplanować ustawienie szafek (i ich rodzaj), a także rozstawienie sprzętów. Wybierane przedmioty powinny posiadać wtedy nieco mniejsze, czasem nawet niestandardowe rozmiary. Mowa tu szczególnie o stole i zlewozmywaku. Trzeba też zrobić wszystko, by optycznie zwiększać przestrzeń. Może w tym pomóc wybór otwartych półek (zamiast zabudowy górnej) albo szafek z przeszklonymi frontami. Niewielka kuchnia powinna zostać urządzona w jasnych barwach (zarówno jeśli chodzi o ściany, jak i meble oraz sprzęty). Odrobina bardziej wyrazistego koloru może zostać dodana między szafkami. W takiej kuchni należy też zadbać o kilka źródeł światła i jak najbardziej odsłonięte okno.

 

mała kuchnia

 

Jakie rozwiązania warto wprowadzić do małej kuchni?

Bardzo dobrym pomysłem jest wybór wysokich szafek dolnych (które pomieszczą wiele rzeczy). Dobrze też zrezygnować w nich z masywnych cokołów, które to mogłyby niepotrzebnie odbierać przestrzeń do przechowywania. W małej kuchni ściany warto zabudować aż po sufit. Jednak - tak jak było wspomniane wcześniej, na górze lepiej będą wyglądać otwarte półki lub też poręczne relingi. Aby jak najlepiej wykorzystać niewielką przestrzeń, z niektórych sprzętów można zrezygnować (np. z kuchenki mikrofalowej), inne zaś można wybrać w nieco mniejszej wersji.

Będzie to na przykład niska lodówka albo płyta indukcyjna na dwa palniki. Takie zabiegi pozwolą na uzyskanie większej ilości miejsca na przechowywanie i kuchenne prace. Warto też wykorzystywać mało oczywiste miejsca - instalując w nich małe półeczki, czy też składany ociekacz na naczynia oraz uchwyt na ręcznik papierowy. Mała kuchnia w nowym mieszkaniu będzie też o wiele wygodniejsza, kiedy nie będzie się ograniczało jej niepotrzebnymi ścianami działowymi. Już od kilku lat najmodniejsze są kuchnie otwarte na salon, gdzie przestrzeń dzieli na przykład wyższy barek albo wybrany stół.

Gdzie można doskonale zaoszczędzić miejsce?

Jednym z rozwiązań które pozwala na zaoszczędzenie dość dużej ilości miejsca, jest wybranie odpowiedniego zlewozmywaka. Po pierwsze, można umieścić go w rogu pomieszczenia, gdzie stworzy niewielką, a zarazem wygodną oraz praktyczną strefę zmywania. Dodatkowo wypełni tą przestrzeń blatu, która zazwyczaj nie jest zbyt wygodna do pracy (np. krojenia) i często się jej należycie nie użytkuje. Pozostałą część blatu można wtedy wykorzystać do ustawienia innych sprzętów. W szafce pod zlewozmywakiem - w małej kuchni - można zaś zamontować wysuwany kosz na śmieci.

Zlewozmywak jednokomorowy bez ociekacza jako antidotum na małą kuchnię

Po drugie, dobrze kiedy w małej przestrzeni wybrany zlewozmywak kuchenny będzie jednokomorowy. Stanie się to rozwiązaniem bardzo praktycznym, bo nie zajmie wiele miejsca, a i tak zlew doskonale spełni swoją rolę. W małej kuchni najlepiej sprawdzą się zlewozmywaki jednokomorowe bez ociekacza. Zaletą takiej konfiguracji jest także jej cena - dzięki kompaktowym rozmiarom ustrzelimy taki rodzaj w promocji już nawet za 249 zł. Poza oszczędnościami finansowymi, oszczędzimy również przestrzeń - taki ociekacz niepotrzebnie zajmowałby miejsce na blacie roboczym. Zawsze będą one idealną opcją do zdobycia dodatkowej przestrzeni.

Podobnie sytuacja może wyglądać ze stołem. Także i on - odpowiednio dobrany - może pomóc w zaoszczędzeniu miejsca. Świetną opcją będzie na przykład stół składany, który jest funkcjonalny, a kiedy nie jest potrzebny - nie zawadza. Innym wyjściem jest także stół wąski, ale dłuższy, który można przystawić do jednej z kuchennych ścian, pod nim ustawiając stołki, a nad nim wieszając półki (na przykład na przyprawy). Widać więc wyraźnie, że nawet niewielką metrażowo kuchnię da się urządzić funkcjonalnie - wystarczy tylko dobrać do niej odpowiednią zabudowę i nieco mniejsze rozmiary sprzętów do codziennego użytku.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe