eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły28 11 2018

Szkolenie operatorów maszyn budowlanych w Krakowie – dobra praca na wyciągnięcie ręki

Choć popyt na usługi w sektorze budowlanym i nieruchomościowym nie słabnie, sytuacja przedsiębiorstw budowlanych nieustannie się pogarsza. Tylko w I. połowie 2018 roku o 18 proc. więcej firm budowlanych ogłosiło upadłość względem analogicznego okresu w roku ubiegłym.  Podstawowymi problemami, z jakimi muszą borykać się deweloperzy, są rosnące ceny materiałów budowlanych oraz – co ważniejsze – chroniczne braki wykwalifikowanych pracowników. Stąd też praca jako operator maszyny budowlanej staje się coraz bardziej lukratywnym zawodem.

Aktualna sytuacja na rynku powoduje, że trudno o lepszy czas na szkolenie operatorów maszyn budowlanych. Dodatkowe kwalifikacje nabywają zarówno pracownicy firm wysyłani na dodatkowe szkolenia, jak i osoby indywidualne chcące rozpocząć karierę w branży budowlanej.

 

operator maszyn budowlanych

 

Praca jako operator maszyny budowlanej – to się opłaca

Wedle raportu wynagrodzenia przygotowanego przez firmę Sedlak & Sedlak, operator maszyn budowlanych może zarobić od 2528 do nawet 4210 zł brutto, przy czym mediana zarobków w branży oscyluje na poziomie 3389 zł brutto.

Zgodnie z danymi z lutego 2018 roku, co drugi operator maszyn budowlanych zarabia od 2528 do 4210 zł brutto, przy czym na zarobki powyżej 4210 zł brutto może liczyć aż 25 proc. najlepiej opłacanych operatorów maszyn budowlanych. Dodatkowo praca jako operator maszyny budowlanej może wiązać się z dodatkowymi benefitami. Pracodawcy zapewniają swoim pracownikom m.in. służbowy telefon komórkowy (13 proc.), ubezpieczenie na życie/NNW (13 proc.), czy prywatną opiekę medyczną (5 proc.).

Praca jako operator maszyny budowlanej za granicą

Osoby, które uzyskają niezbędne pozwolenia na pracę operatora maszyn budowlanej, mogą liczyć na atrakcyjne zarobki również poza granicami naszego kraju. Popyt na wykwalifikowanych operatorów jest szczególnie duży w Danii, Niemczech, Holandii, a także Norwegii i Wielkiej Brytanii. Najniższe zarobki operatorów maszyn budowlanych poza granicami naszego kraju plasują się na poziomie od 50€/h.

Przebieg szkolenia operatorów maszyn budowlanych w Krakowie

Szkolenie operatorów maszyn budowlanych nie trwa dłużej niż 2 tygodnie, a czas trwania kursu zależny jest od formy szkolenia. Firmy szkoleniowe są w stanie zaoferować przeprowadzenie kursu w formie tygodniowej, wieczorowej lub intensywnego kursu przeprowadzonego w czasie do 5 dni. Warto zaznaczyć, że firmy szkoleniowe dopasowują się w sposób elastyczny, pozwalając grupie kursantów wybrać godziny oraz miejsce przeprowadzenia szkolenia.

Szkolenia operatorów maszyn budowlanych dzielą się na część teoretyczną oraz praktyczną, a ich program określony jest przez Urząd Dozoru Technicznego i skupia się na najważniejszych zagadnieniach. Podczas części teoretycznej kursanci informowani są o aspektach dotyczących zasad BHP, przepisów UDT, praktycznych informacjach o pracy na danym stanowisku, a także przedstawiane są im informacje dotyczące eksploatacji wybranej maszyny budowlanej.

Podczas części praktycznej instruktorzy w sposób praktyczny uczą obsługi maszyny. Każdy kurs wieńczony jest certyfikatem ukończenia kursu, a także egzaminem składanym przed komisją UDT. Jego pozytywne zaliczenie wiąże się z uzyskaniem bezterminowych uprawnień do pracy jako operator maszyny budowlanej.

Chcesz zdobyć opłacalny zawód? Poznaj ofertę szkoleniową firmy dźwigowej Urbanek, która przeprowadza szkolenia operatorów maszyn budowlanych w Krakowie.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe