https://www.high-endrolex.com/43 Na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły27 09 2018

Na co zwrócić uwagę wybierając mieszkanie?

Bez wątpienia zakup własnego mieszkania jest poważnym przedsięwzięciem, które powinno być odpowiednio przemyślane i zaplanowane. Na co więc zwracać uwagę kupując nieruchomość w Szczecinie, by mieć pewność, że zakup ten okaże się w 100% trafiony?

Jedną z podstawowych kwestii podczas poszukiwania swojego mieszkania jest określenie jego metrażu. Szacuje się, że największą popularnością cieszą się m.in. w Szczecinie nieruchomości dwupokojowe, które są doskonałą propozycją zarówno dla singli, jak i małżeństw. Taki układ mieszkania pozwoli na stworzenie osobnej sypialni oraz salonu, w którym można podejmować zaproszonych gości. W przypadku posiadania dzieci, istnieje możliwość zagospodarowania pokoju dla malucha oraz pokoju dziennego, który jednocześnie będzie sypialnią dla rodziców. Równie dużą popularnością cieszą się kawalerki (szczególnie wśród singli) oraz mieszkania 3- i 4-pokojowe, dające o wiele większe możliwości aranżacyjne.

 

wybór mieszkania

 

Metraż ale i rozkład pomieszczeń

Nie bez znaczenia jest także rozkład pomieszczeń. Wiele mieszkań w nowoczesnym budownictwie dysponuje funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń, który daje możliwość komfortowego wydzielenia przestrzeni gościnnej od przestrzeni prywatnej. W zależności od potrzeb danej osoby istnieje także możliwość wyboru mieszkania z osobną kuchnią lub też aneksem kuchennym. Mieszkanie posiadające wydzieloną kuchnię to doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli tradycyjnych rozwiązań. Warto także zwrócić uwagę na doświetlenie mieszkania naturalnym światłem.

Mowa tu o rozmieszczeniu okien – te skierowane w stronę południową będą gwarantować odpowiednie nasłonecznienie w ciągu całego dnia. Natomiast okna wychodzące na północ są nieco chłodniejsze.

Stan prawny i techniczny

Kupując własne mieszkanie należy zwrócić uwagę na jego stan prawny i techniczny. Co więcej, nabywając je z drugiej ręki, powinniśmy liczyć się z ewentualną koniecznością przeprowadzenia remontu, co może nieco uszczuplić nasz budżet. Także nieuporządkowane kwestie związane z własnością mogą być problematyczne dla nowych mieszkańców. Dlatego też by uniknąć tego typu prawnych zawirowań, należy mieć absolutną gwarancję, że osoba, z którą zdecydowaliśmy się podpisać umowę jest jedynym właścicielem mieszkania. Istotne znaczenie ma też fakt, czy wybrany przez nas lokal nie jest obciążony hipoteką oraz roszczeniami osób trzecich.

Informacje o tych danych znaleźć można w dokumencie opisującym prawny stan wybranej nieruchomości, czyli, innymi słowy, w księdze wieczystej. Szczegółowe sprawdzenie wszelkich parametrów pozwoli na uniknięcie stresujących i nieprzyjemnych sytuacji w eksploatowaniu nieruchomości.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe