eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły15 09 2018

Olejowanie podłóg drewnianych

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się metoda impregnacji drewna nazywana olejowaniem, która szturmem zdobywa serca wielu posiadaczy prawdziwych parkietów. Dlaczego tak się dzieje i czy naprawdę warto zdecydować się na olejowanie?

Olejowanie jako alternatywa dla lakierowania

Olejowanie uważa się aktualnie za najstarszą metodę zabezpieczenia drewna i choć zdominowało ją lakierowanie, uważane powszechnie za najbardziej praktyczny i tani sposób na nabłyszczanie i ochronę drewna to zaobserwować można powrót metod tradycyjnych. Dlaczego warto zdecydować się na olejowanie? Powierzchnia olejowana jest przede wszystkim mniej śliska od tej lakierowanej, a także mniej odbija światło, dzięki czemu nie razi w oczy, co ma znaczenie szczególnie w pomieszczeniach, do których wpada dużo naturalnego światła. Olejowanie nie zapewnia jednak takiej trwałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne jak lakierowanie, dlatego nadaje się do stosowania w domu, jednak niekoniecznie na parkiety taneczne lub parkiety w miejscach publicznych, które z racji tego, że są mocno eksploatowane, powinny być lepiej zabezpieczone.

 

olejowanie podłóg


Olejowanie podłóg drewnianych podkreśli piękno parkietu

Olejowanie podłóg drewnianych to najlepszy sposób na to, aby podkreślić piękno drewna i wydobyć jego naturalną kolorystykę. Choć olejowane podłogi wymagają bardziej pracochłonnej pielęgnacji, to zdecydowanie warto się na nie zdecydować — takie parkiety robią po prostu wrażenie!

Współczesny olej jest produktem bardzo nowoczesnym, wnika on w głąb desek i powoduje, że podłoga jest bardziej stabilna, a także nie kurczy się i nie skrzypi — żeby taki efekt utrzymać, zaleca się olejowanie podłóg drewnianych wykonywać co pół roku. Olejowanie podłóg można oczywiście przeprowadzić samemu, choć trzeba się liczyć z tym, że nie mając doświadczenia zajmie nam to o wiele więcej czasu niż firmom, które posiadają odpowiednią wiedzę i sprzęt, pozwalającą im na sprawne i dokładne wykonanie zadania. Jeżeli więc chcemy mieć pewność, że nasz parkiet zostanie dobrze zabezpieczony, warto skorzystać z ich usług.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe