https://www.high-endrolex.com/43 Mieszkania od dewelopera w Gdańsku tańsze od tych na rynku wtórnym

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły29 06 2018

Mieszkania od dewelopera w Gdańsku tańsze od tych na rynku wtórnym

Na ceny nieruchomości w Polsce wpływa szereg różnych czynników. Zdecydowanie najważniejszym z nich jest lokalizacja, ponieważ to ona kształtuje ceny zarówno na mapie kraju, jak również w poszczególnych miastach. Oprócz tego pod uwagę bierze się również takie czynniki jak metraż mieszkania, jego stan techniczny, rocznik. Za własne „M” w Polsce będziemy musieli zapłacić od około 4 000 złotych do nawet ponad 15 000 złotych za metr kwadratowy.

Drożej na rynku wtórnym

W Gdańsku ceny zdecydowanie należą do tych wyższych. Aktualnie średnie ceny za mieszkania od dewelopera w Gdańsku podane przez serwisy Bankier.pl oraz OtoDom to 6 926 złotych za jeden metr kwadratowy, natomiast średnia cena dla Gdańska w przypadku rynku wtórnego wynosi 8 286 złotych za jeden metr kwadratowy. Skąd wynika taka różnica? Przede wszystkim na tak sporą odmienność cen wpływa lokalizacja – najwięcej musimy zapłacić za lokale położone w centrach miast. To właśnie używane mieszkania położone są najczęściej w centrach, także w Gdańsku, dlatego to one podnoszą koszty na rynku wtórnym w porównaniu z rynkiem pierwotnym. Nowe inwestycje deweloperów w Gdańsku prowadzone są w dużej mierze poza centrum, dlatego też tam ceny są już znacznie niższe. Oczywiście, znajdziemy również inwestycje położone w bardziej prestiżowych lokalizacjach – blisko centrum, gdzie ceny również są odpowiednio wyższe.

 

Mieszkanie

 

Za kawalerkę zapłacimy najwięcej

Co ciekawe, ceny zmieniają się wtedy, gdy spojrzymy na metraż mieszkania w Gdańsku. W cenie są kawalerki, które kupowane są nie tylko przez osoby poszukujące lokalu dla siebie, ale również przez inwestorów, którzy przeznaczają je na dalszy wynajem. Średnia cena za mieszkanie w metrażu do 38 metrów kwadratowych według statystyk Bankier.pl oraz OtoDom to nawet 10 675 złotych za jeden metr kwadratowy w przypadku rynku pierwotnego, natomiast na rynku wtórnym cena wynosi około 8 617 złotych za jeden metr kwadratowy.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe