eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły12 06 2018

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Zmianie miejsca zamieszkania towarzyszą zwykle duże emocje. Pośpiech, zamieszanie i towarzyszący przeprowadzce dreszczyk emocji mogą sprawić, że umkną nam rzeczy naprawdę istotne. Polecam przygotowanie specjalnej listy, która stanie się vademecum przeprowadzki i poprowadzi Cię krok po kroku przez kolejne jej etapy.

Sporządź listę rzeczy do zrobienia

Taką listę należy przygotować odpowiednio wcześnie, aby spokojnie ze wszystkim zdążyć. Lista powinna przewidywać zarówno wskazówki dotyczące pakownia, jak i wymiany niezbędnych dokumentów. Warto ułożyć w kolejności chronologicznej i określić ramy czasowe wszystkich ujętych na niej czynności. A co konkretnie powinno się na niej znaleźć?

 

przeprowadzka

 

Wielkie porządki

Jeszcze na długo przed planowaną przeprowadzką warto przejrzeć rzeczy osobiste i pozbyć się wszystkich, które nie będą już domownikom potrzebne. Nieużywane ubrania i dziecięce zabawki, uszkodzone naczynia kuchenne, które z jakichś powodów nie zostały jeszcze wyrzucone, a może nadmiar dokumentów przetrzymywanych latami?

Zmiana mieszkania to tak naprawdę świetna okazja do przeprowadzenia w domu generalnych porządków. Zazwyczaj w szafach zalegają przedmioty, które, choć od dawna są już nieużywane, zostają pozostawione tak „na wszelki wypadek”. Prawda jest taka, że rzadko mogą doczekać się „wielkiego powrotu”. Najczęściej ich rola ogranicza się do zbierania kurzu.

Część nieużywanych rzeczy można oddać potrzebującym, inne dobrym znajomym, a te, które nie nadają się już do użytku – po prostu wyrzucić. Należy przy tym uważać, by nie pozbyć się rzeczy, które dla innych domowników mogą mieć wartość sentymentalną. Porządkowanie przedmiotów warto rozpocząć minimum na 2 miesiące przed zmianą miejsca zamieszkania.

Pakowanie

Równolegle z porządkowaniem rzeczy osobistych należy rozpocząć pakowanie tych przedmiotów, których nie używamy na co dzień. Album ze starymi fotografiami, komplet pościeli, pod którą akurat nie śpimy czy używane na specjalne okazje sztućce. Im więcej rzeczy uda się zapakować wcześniej, tym łatwiej przebiegnie przeprowadzka.

W pakowaniu może pomóc specjalny zestaw do przeprowadzek. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne podczas zmiany zamieszkania akcesoria: komplet kartonów tekturowych, papier do pakowania, taśmę klejącą eco solvent, folią pęcherzykową, która posłuży do zabezpieczania delikatnych przedmiotów oraz czarny marker idealny do opisania wszystkich zapakowanych rzeczy. Uzbrojeni w ten sposób możemy stopniowo przystąpić do pakowania najmniej używanych przedmiotów. Opisując poszczególne kartony, warto napisać na nich nie tylko, co umieszczono w środku, ale również, w jakim pomieszczeniu powinny znaleźć się docelowo, np. „szkło, kuchnia”, „ubrania, garderoba”. W ten sposób w nowym mieszkaniu wszystkie rzeczy będą mogły od razu powędrować na miejsce ich przeznaczenia, a my unikniemy chaosu i bałaganu. Więcej praktycznych wskazówek w tym temacie można znaleźć na stronie http://projektydomow1.pl/

Na zakończenie

W ostatnim tygodniu przed planowaną przeprowadzką warto zabrać się już za pakowanie reszty przedmiotów, pozostawiając jedynie te, których będziemy używać w ciągu najbliższych dni. Po zmianie miejsca zamieszkania będzie trzeba jeszcze dokonać niezbędnych formalności urzędowych. O zmianie adresu należy poinformować między innymi Urząd Skarbowy, bank, dostawców mediów, firmy ubezpieczeniowe oraz wydawców prenumerowanych czasopism.

Sporządzenie specjalnej listy, która pozwoli przejść przez przeprowadzkę krok po kroku, staje się coraz częstszą praktyką. Dzięki temu wszystko przebiega łatwo i bez zbędnych komplikacji.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe