https://www.high-endrolex.com/43 Magazyny i hale magazynowe - ciągle rozwijający się rynek

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły02 05 2018

Magazyny i hale magazynowe - ciągle rozwijający się rynek

Z roku na rok powierzchnia, którą zabierają magazyny i hale magazynowe, stale się powiększa. Rynek ten ciągle doskonali się i z całą pewnością jest opłacalną inwestycją. Mimo tak szybkiego rozwoju, wiele firm wciąż szuka nowych hal pod powierzchnie magazynowe czy centra dystrybucyjne. Warto zwrócić uwagę na stale rosnący wkład firm z branży e-commerce w rozwój rynku magazynowego. A jaka właściwie jest cena za hale magazynowe lub magazyn? Z całą pewnością całkiem spora.

Hale magazynowe - cena za budowę

Koszt takiego przedsięwzięcia zależy od kilku czynników. Cenę hali magazynowej kształtują takie warunki jak metraż oraz materiały, z jakich została wykonana. Decydując się na budowę hali magazynowej najlepiej będzie udać się do specjalisty, który oszacuje wstępne koszty. Firmy wprowadziły również formularz on-line, który pozwoli na szybką wycenę naszego projektu, bez konieczności wychodzenia z domu. Bez problemu wykalkulujemy zatem cenę, jaką będziemy musieli zapłacić. Następnie można porównać to z kosztem gotowych już hali lub ceną za wynajem i zobaczyć, czy budowa od podstaw rzeczywiście się opłaca.

 

magazyny

 

Magazyny do wynajęcia

Jeżeli koszty za budowę hali okażą się zbyt wysokie, zawsze można zdecydować się na wynajem takiej przestrzeni. W internecie znajdziemy mnóstwo ogłoszeń, w których inwestorzy oddają na czas określony, bądź nieokreślony swoją przestrzeń. Wpływ na cenę ma nie tylko wielkość magazynu, ale i jego wygląd. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za hale, które posiadają systemy monitoringu, windy towarowe, ogrzewanie czy parking.

Na cenę za magazyny do wynajęcia wpływ ma również ich lokalizacja. Wiadomo, że te zlokalizowane w okolicach stolicy będą droższe (około 29 zł za m2) od tych, usytuowanych w nieco mniejszych miastach takich jak Łódź (12 zł za m2). Ostatnim z czynników wpływających na koszt najmu jest okres, na jaki sporządzona zostaje umowa - im dłuższy, tym warunki są bardziej korzystne, a cena niższa.

Self storage - co to takiego?

Self storage to wynajem powierzchni takich jak boksy, w przygotowanych do tego magazynach samoobsługowych. Jeżeli nie potrzeba Ci dużej hali magazynowej, a szukasz miejsca do przechowania większej ilości rzeczy, to rozwiązanie jest właśnie dla Ciebie. Będzie to idealne wyjście zarówno dla osób prywatnych, jak i właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Plusem magazynów typu self storage jest ich dogodna lokalizacja, pozwalająca na łatwy dojazd oraz dostępność 24 godziny na dobę. Dodatkowo ich obsługa nie powinna stanowić problemu.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe