https://www.high-endrolex.com/43 Aranżacja łazienki - wybieramy meble łazienkowe.

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły25 04 2018

Aranżacja łazienki - wybieramy meble łazienkowe.

Gdy urządzamy łazienkę przywiązujmy wagę nie tylko do armatury, ale także na wybór mebli łazienkowych. Jeżeli dysponujemy małą łazienką ważne jest funkcjonalne zagospodarowanie. Szafki łazienkowe powinny być estetyczne, ale także i praktyczne - to znaczy pojemne. Kiedy urządzamy łazienkę odpowiednio rozplanujmy co i gdzie ma się znajdować, gdyż remont łazienki nie należy do częstych i późniejsze poprawki mogą być niemożliwie.

W poszukiwaniu miejsca?

Świetnym miejscem na pewnego rodzaju schowki jest wolne miejsce pod umywalką.

Współczesne umywalki montowane są najczęściej na ścianie, co umożliwia wykorzystanie tej wolnej przestrzeń. Można kupić umywalkę od razu z szafką pod nią, wtedy jest dopasowana do kształtu i wielkości szafki, tak aby nie wystawała poza nią. Innym wyborem może być też umywalka „stawianą na blat”, wówczas zyskamy dodatkową powierzchnię na kosmetyki czy inne przedmioty. Takie rozwiązanie sprawdzi się tylko w dużych łazienkach. Polecane są również szafki pod umywalkę z szufladą – otwierając ją widać z góry wszystko co się w niej znajduje i nie trzeba się po to schylać. Decydując się na zakup mebli łazienkowych, należy sprawdzić czy są one odporne na wilgoć.

 

Aranżacja łazienki 1

 

Wymiary w twojej łazience.

Podczas urządzania łazienki zwróćmy uwagę na pewne wymiary. Przykładowo jeśli twoja szafka pod umywalką będzie miała ok. 50-60 cm głębokości, zaplanujmy w niej szuflady. Z kolei przy 40- stu cm tradycyjna szafka z drzwiczkami wystarczy.

Najlepsze szafki to takie, które nie sięgają do samej ziemi – kończą się ok. 10-15 cm od ziemi, czyli mają nóżki. Wtedy można wygodnie stanąć przy takiej szafce.

Jakie szafki łazienkowe wybrać - stojące czy wiszące?

 

Aranżacja łazienki 2
źródło: https://ejsmont.pl/pomysly-nowoczesne-lazienki/

 

Szafka stojąca jest zdecydowanie bardziej pojemna niż wisząca. Trzeba jednak pamiętać, iż meble łazienkowe są w ciągłym kontakcie z wodą np. w czasie mycia rąk czy kąpieli jest zawsze ochlapywana, a jej nóżki stoją na wilgotnym podłożu.

Takich problemów nie ma w przypadku szafki wiszącej. Jest bardziej praktyczna w małej łazience. Można ją zamontować na dowolnej wysokości. W przypadku szafek stojących jest to niemożliwie, gdyż zazwyczaj mają one standartową wysokość – 80 cm. Dla wysokich osób jest to kłopotliwe.

 

Meble łazienkowe: płyta wiórowa czy MDF?

 

Aranżacja łazienki 3

 

Odporność tych dwóch typów materiału jest niemal taka sama. Ważny jest rodzaj zabezpieczenia mebli. Najlepszym wyjściem jest lakier, ale takie meble należy chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi. Nie zaleca się szorować ich i używać do czyszczenia środków z chlorem.

Szafki łazienkowe - białe czy kolorowe?

 

Aranżacja łazienki 4

 

Białe meble w łazience optycznie powiększą każdą łazienkę, jednak z bielą nie należy przesadzić, bo pomieszczenie stanie się monotonne. Efektownie będzie jeśli połączymy go z innym kolorem. Są dwa wyjścia kolorowe ściany z białymi meblami łazienkowymi lub przeciwnie. Ta druga opcja znajdzie zastosowanie w małych łazienkach.

Ciekawe pomysły na małą łazienkę.

Nawet w niewielkiej łazience możesz postawić umywalka z szafką. Trzeba jednak podejść do przestrzeni nieco inaczej. Ciekawym pomysłem może być ustawienie umywalki w rogu i do tego szafka narożna. Na małej przestrzeni pamiętaj o ergonomii – tzn. drzwiczki otwierając się nie mogą o nic wadzić, to samo jeśli chodzi o szuflady. Praktyczne są mechanizmy cichego zamykania – uchroni meble przed uszkodzeniem.

(zdjęcia pochodzą ze strony www.ejsmont.pl)

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe