eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły25 04 2018

Śruby - konwersja norm ISO / DIN / PN

Głównym celem śruby jest stabilne połączenie dwóch elementów. W związku z tym mają one różnorodne zastosowania. Ich kształt, materiał wykonania i wielkość są dostosowane do tego, gdzie mają zostać użyte. Najczęściej stosuje się je w przemyśle.

Ogólnie rzecz ujmując, kształt śruby określamy za pomocą norm. Obowiązujące normy określają nam takie parametry jak kształt łba, rodzaj gniazda czy też skok gwintu.

Normy z jakimi możemy się powszechnie spotkać to DIN, PN i ISO. Pierwsza wymieniona norma to skrót od nazwy Deutsches Institut fur Normung. Kolejna, czyli PN to Polska Norma, która uważana jest za obowiązującą normę w naszym kraju. Śruby posiadające jedną z tych norm są przede wszystkim bezpieczne, mają wysoką jakość i zostały wyprodukowane przez producentów, którym warto zaufać. Ostatnią wymienioną normą jest norma ISO, która jest bezpośrednio związana z Międzynarodową Organizacją Normalizacyjną, która jest obecnie najbardziej znana na świecie i dotyczy różnych dziedzin życia ludzkiego.

 

Śruby

 

Gdzie warto zakupić śruby spełniające normy?

Szukając śrub warto skierować swoje kroki do sklepu internetowego. Dużą popularnością wśród klientów cieszy się sklep Stalmut, w którym nie brakuje nie tylko różnego rodzaju śrub nierdzewnych, ale także wkrętów – np. do drewna i innych produktów, jak kołki, pręty gwintowane czy nity zrywalne. W sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów możemy spotkać się z konkurencyjnym cenami. Jednak nie tylko względy ekonomiczne przemawiają za tym, aby kupować właśnie w takich miejscach. Równie ważna jest możliwość skonsultowana swojego wyboru z doświadczonymi pracownikami sklepu, którzy są w stanie doradzić najbardziej optymalny rodzaj śruby do danych wymagań klienta.

Osoby zainteresowane zakupem tego typu przedmiotów mogą również zapoznać się z innymi artykułami poradnikowymi, jak np. „Wkręty do drewna. O czym pamiętać przy zakupie?

Śruby z łbem grzybkowym - zastosowanie

Śruby z łbem grzybkowym Stalmut używane są głównie do mocowana tablic, listew i okuć, dlatego najczęściej stosuje się je podczas prac wykończeniowych.

 

 

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe