https://www.high-endrolex.com/43 Kiedy warto pomyśleć o inwestowaniu oszczędności w mieszkanie?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły16 01 2018

Kiedy warto pomyśleć o inwestowaniu oszczędności w mieszkanie?

W ostatnich latach Polacy wyraźnie się bogacą, a co za tym idzie szukają przestrzeni do zainwestowania swoich oszczędności. Pomysłów jest wiele, ale na razie najpopularniejszym sposobem wydaje się rynek nieruchomości. Zwolennicy tego rozwiązania podkreślają jego zalety – bezpieczeństwo oraz szybki wzrost kapitału.

Najczęściej zakup nieruchomości porównywany jest z trzymaniem pieniędzy na lokacie w banku. Powiedzmy, że mieszkanie kupiliśmy za gotówkę i jego wartość wynosi 300.000 zł. Wynajmując mieszkanie osiągniemy zysk taki, jak gdybyśmy umieścili pieniądze na 7-procentowej lokacie. Tymczasem banki oferują co najwyżej 3% w skali roku.

 

inwestowanie w mieszkanie

 

Ceny mieszkań rosną

Do tego warto dodać, że ceny mieszkań nieustannie rosną i nic nie zapowiada, aby ta sytuacja miała się w najbliższym czasie zmienić. Jeżeli ten fakt złożymy z rosnącym popytem na mieszkania na wynajem, rynek nieruchomości wydaje się prawdziwym Eldorado. Oczywiście w jednych miastach zakup mieszkania opłaca się bardziej, w innych mniej, ale niewątpliwie możemy liczyć na ogromny zysk. Najnowsze statystyki pokazują, że obecnie najkorzystniejszą ofertę mieszkaniową znajdziemy we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Tam bowiem najwięcej osób szuka apartamentu na wynajem. Przykładowo we Wrocławiu kwoty najmu kształtują się na poziomie 37,20 zł za metr kwadratowy, czyli za dwupokojowe mieszkanie wielkości 45 m2 zapłacimy 1.674,00 zł. Pamiętajmy jednak, że jest to cena uśredniona, a zatem mieszkanie w centrum lub dobrze skomunikowane z centrum, dodatkowo nowocześnie i schludnie urządzone, z pełnym wyposażeniem, będzie już kosztowało w granicach 2.000,00 – 2.500,00 zł miesięcznie.

Krach na rynku?

Zastanawiające jest przy tym to, czy powinniśmy się martwić o ewentualny krach na rynku nieruchomości? Warto podkreślić, że oczywiście wszystko może się zdarzyć, ale tego typu wydarzenia są na tyle mało prawdopodobne, że jednak nie powinniśmy się nimi za bardzo przejmować. Rynek nieruchomości jest wciąż najbardziej stabilną przestrzenią gospodarki, nie tylko krajowej, ale również światowej.

A jeżeli nie znajdę najemcy?

Może się również zdarzyć, że mieszkanie przez kilka miesięcy nie będzie wynajmowane albo najemca nam nie zapłaci. Czy jednak jest to rzeczywisty problem? Jeżeli postawimy na atrakcyjne mieszkanie w centrum miasta (lub w niewielkiej odległości od centrum), a do tego w formie mikroapartamentu (czyli z metrażem do 45 m2) to przy obecnym stanie rynku nieruchomości nie jest możliwe, żebyśmy mieli problem z wynajmem takiego mieszkania. Dodatkowo, zasięgając języka u prawników, co do odpowiedniego sformułowania umowy najmu, będziemy zabezpieczeni przed ewentualnymi, niepłacącymi najemcami.

Nie czekaj, bo inni Cię wyprzedzą

Atrakcyjne mieszkania znikają z rynku nieruchomości w mgnieniu oka. Jako przykład można wskazać chociażby inwestycję Microklimat wrocławskiego dewelopera Republika Wnętrz (http://microklimat.pl/inwestycje-wroclaw-mieszkania/). Planowane jest oddanie inwestycji w pierwszym kwartale 2020 roku, a już teraz mieszkania cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe