eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły17 12 2017

Biuro do wynajęcia – tanio nie znaczy dobrze

Wraz z rozwojem naszego przedsiębiorstwa może nam zaświtać w głowie myśl przeniesienia się z zacisza własnego domu lub wynajmowanego pokoju to nieco przestronniejszego biura. Jak zapewne przyzna każdy, kto choć raz rozważał taką alternatywę i próbował wdrożyć ją w życie, w Internecie jak również w lokalnej prasie aż roi się od ofert przestrzeni biurowej do wynajęcia.

W tym natłoku wyszukać możemy ogłoszenia wysoce wydawałoby się korzystne i warte rozpatrzenia. Nie powinniśmy jednakże podejmować istotnych decyzji pod wpływem emocji – niska cena nie zawsze idzie bowiem w parze z wysoką jakością.

 

biuro

 

Z informacji od dewelopera, firmy MIX BIURA, który ma pod swoją kuratelą biurowce w Krakowie np. przy ul. Jasnogórskiej, przed podpisaniem umowy powinniśmy każdorazowo odbyć wizytę do biurowca lub innego obiektu, w którym mamy zamiar wynająć przestrzeń dla siebie. Jest to spowodowane faktem, że opisy oraz zdjęcia widniejące w ogłoszeniu nie zawsze oddają stan faktyczny, a dokonując wiążących ustaleń w ciemno narażamy się na bolesne rozczarowanie. Wizyta w potencjalnym biurze jest również na tyle istotna, że pozwala nam ocenić, czy dostępna przestrzeń wystarczy do zaspokojenia naszych zawodowych potrzeb, jak również – czy dysponuje ona wszystkimi niezbędnymi udogodnieniami. Dla jednych będzie to klimatyzacja, dla innych dostęp do bieżącej wody, dla jeszcze innych – nielimitowany Internet, najlepiej dostępny w formie bezprzewodowej.

Niejednokrotnie niska cena dostępnych na naszym rynku biur przeznaczonych pod wynajem jest właśnie spowodowana faktem, iż brakuje w nich niemalże wszystkiego, począwszy od umeblowania, a na istotnych mediach skończywszy. Jeżeli zdecydujemy się na tego typu pomieszczenie, okazać się może, że już na starcie będziemy zmuszeni do poczynienia inwestycji, które to w szybkim czasie okazać się mogą znacznie ponad nasze siły. Sytuacji tej możemy jednakże uniknąć przeprowadzając odpowiedni rekonesans oraz zadając właścicielowi szereg rzetelnych pytań. Najlepsze decyzji podejmujemy bowiem nie pod wpływem chwili, a wtedy kiedy posiadamy wszystkie niezbędne nam informacje i jesteśmy w stanie zestawić ze sobą plusy oraz minusy wynikające z ewentualnego podjęcia decyzji o rozpoczęciu wynajmu.

Na cenę przestrzeni biurowej bardzo często wpływ ma także jej lokalizacji. Nie jest bowiem tajemnicą, że im bardziej oddalona jest ona od centrum miasta, tym mniej interesująca jest ona nie tylko dla przedsiębiorcy ale i dla jego zarówno potencjalnych jak i regularnych klientów. Fakt ten znajduje swoje odzwierciedlenie w cenie, jaką właściciel chciałby otrzymać za miesiąc wynajmu. Co jednak ciekawe, potencjalnie niekorzystna lokacja nie zawsze musi dyskwalifikować dane biuro jako zdatne do wynajęcia. Osoby prowadzące bowiem interesy przede wszystkim za pośrednictwem sieci Internet i niepodejmujące współpracy z klientami na miejscu bardzo chętnie zdecydują się na siedzibę ulokowaną nieco na uboczu, z dala od codziennego miejskiego zgiełku. Podsumowując – widząc atrakcyjną cenę w ogłoszeniu nie popadajmy w nadmierną ekscytację, zachowajmy zdrowy rozsądek i oceńmy wszystkie istotne aspekty biura, które mamy zamiar wynająć. Okazać się bowiem może, że faktycznie trafiliśmy na niezwykle korzystną okazję!

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe