eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły08 12 2017

Monitoring – czy warto w niego inwestować?

Chyba każdy zgodzi się z tym, że żyjemy w naprawdę niebezpiecznych czasach. Oczywiście nie mamy tutaj na myśli konfliktów zbrojnych, których w porównaniu do ubiegłych wieków mamy naprawdę mało, jednak każdy z nas słyszy o ogromnej ilości kradzieży, włamań i przestępstw.

I warto podkreślić, że złodzieje stają się coraz bardziej nowocześni, wykorzystują coraz nowsze nowinki technologiczne, dzięki czemu stają się również coraz bardziej bezczelni. Czy zainstalowanie monitoringu jest dobrą odpowiedzią na takie problemy? Naszym zdaniem – zdecydowanie tak.

 

monitoring

 

Prywatnie i dla firmy

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się nad monitoringiem dla swojej firmy, dla swojego domu czy chociażby osiedla, na którym mieszkasz lub dla budynku, którym zarządzasz – podejmujesz bardzo dobrą decyzję. Dzięki temu będziesz miał dostęp do obserwowanych przestrzeni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dodatkowo istnieje opcja, że obserwacja będzie dostępna z każdego miejsca na świecie, gdzie tylko znajduje się łącze internetowe.

Zainstalowanie monitoringu nie tylko zwiększa poczucie bezpieczeństwa np. domowników, ale również zmniejsza prawdopodobieństwo zarówno włamania, jak i również dewastacji czy po prostu wtargnięcia na teren monitorowany. Już sama obecność kamer często sprawia, że potencjalni włamywacze decydują się na zaprzestanie swoich działań – w końcu cały czas mogą zainteresować się bardziej bezpieczną dla nich lokalizacją (czyli gorzej chronioną) i tam dokonać przestępstwa.

Co w przypadku włamania?

Cóż jednak w przypadku, gdy do włamania dojdzie, pomimo zainstalowanego monitoringu? Warto pamiętać o tym, że monitoring to nie tylko podgląd live, ale również możliwość nagrywania materiału na dysk – dzięki temu rozpoznanie oraz złapania przestępcy, dzięki naszej pomocy w postaci nagrania, dla policji będzie znacznie prostszym zadaniem.

Zmniejszenie przestępczości

Skupmy się również na tym, jaki wpływ na życie np. mieszkańców danego osiedla czy okolicy, ma pojawienie się monitoringu. Liczne obserwacje dowodzą, że wprost przekłada się to na większy spokój mieszkańców i ich poczucie bezpieczeństwa (dzięki czemu same lokale mieszkalne po prostu zyskują na atrakcyjności), dodatkowo również przestępczość faktycznie znacznie spada. Wykorzystanie odpowiednich kamer powoduje, że niezależnie od pory dnia lub nocy, obraz jest zawsze dobrej jakości – żaden przestępca czy wandal nie ukryje się w cieniu, gdy słońce już zajdzie.

Jak wygląda montaż monitoringu?

Przedstawimy również proces montażu monitoringu – na przykładzie krakowskiej firmy Altes i sposobach ich działania. Kluczowa jest analiza terenu – firma Altes dokładnie sprawdza obszar, który ma być monitorowany, a następnie dobiera odpowiedni sprzęt i tworzy wstępny plan instalacji. Dzięki temu możemy być pewni, że rozwiązanie będzie idealnie dopasowane do naszych potrzeb i spełni wszystkie nasze wymagania co do takiego systemu zabezpieczeń.

Dopiero po akceptacji wstępnego projektu firma przechodzi do instalacji. Później monitoring jest dokładnie testowany, aby mieć pewność, że wszystko działa należycie. Dobierana są również odpowiednie ustawienia sprzętu – również, aby sprostać wzmaganiom stawianym przez klientów.

W przypadku chęci podłączenia monitoringu do internetu – firma Altes odpowiednio konfiguruje nasz komputer oraz przeglądarkę, aby transmisja z monitoringu zawsze była w zasięgu ręki. W przypadku jakichkolwiek problemów z monitoringiem serwis firmy działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Możemy być więc pewni, że specjaliści w mgnieniu oka uporają się z potencjalnymi problemami, czy awariami.

Jednym słowem – warto.

Jak już powiedzieliśmy, zdecydowanie warto postawić na monitoring, jest to stosunkowo tania i skuteczna metoda zadbania o swoje bezpieczeństwo. Wszystkich potencjalnie zainteresowanych takim rozwiązaniem już teraz serdecznie zapraszamy na stronę www.altes.pl.

Coraz więcej osób decyduje się na instalację monitoringu i nie ma w tym nic dziwnego. Jest to rozwiązanie coraz popularniejsze, na które decydują również księża, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo np. plebanii czy kościoła.

Jeżeli chcesz chronić siebie, swoich bliskich i mienie czy swoją firmę – monitoring będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Więcej szczegółów znajdziesz oczywiście na stronie firmy Altes – zapraszamy również do kontaktu z nimi, ich pracownicy z pewnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i rozwieją potencjalne wątpliwości.

 

Monitoring Kraków

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2020 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe