https://www.high-endrolex.com/43 5 zasad używania drabiny w domu

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły20 11 2017

5 zasad używania drabiny w domu

Drabina to przedmiot, którego obsługa jest pozornie łatwa i nie wymaga specjalnych umiejętności. Państwowa Inspekcja Pracy donosi jednak, że drabina może okazać się niebezpiecznym urządzeniem, które spowodować może dość poważne urazy. Aby korzystanie z drabiny było w pełni bezpieczne i wygodne, warto zaznajomić się z podstawowymi zasadami jej użytkowania.

Po pierwsze: bezpieczeństwo

W używaniu drabiny priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo. Jeśli zauważymy nawet najmniejsze uszkodzenia lub wady, nie powinniśmy ryzykować i skorzystać z innego rodzaju sprzętu. Zwracajmy uwagę na to, czy materiał z jakiego wykonana jest drabina jest w dobrej kondycji i nie ulega pęknięciom lub odkształceniom. Dbajmy o czystość naszej drabiny i nie pozwólmy, aby pozostawał na niej brud, zacieki czy inne zanieczyszczenia, które także mogą stanowić przyczynę niefortunnych wypadków.

 

drabina

 

Pamiętaj o obciążeniu

Pamiętajmy o tym, że każda drabina posiada określony poziom maksymalnego obciążenia, którego nie należy przekraczać. W przeciwnym wypadku możemy zaliczyć upadek lub uszkodzenie naszego ciała.

Odpowiednie podłoże

Podłoże, na jakim stawiamy naszą drabinę powinno być równe i zapewniać nam stabilność. Unikajmy śliskich powierzchni, a szczególnie tych wykonanych z kamienia naturalnego lub płytek ceramicznych.

Bezpieczne ustawienie

Jak ustawić i rozłożyć drabinę, aby nie stracić równowagi? Nie należy opierać jej na szczeblach czy stopniach, ale na nogach. Jeśli używamy drabiny przystawnej, powinniśmy oprzeć ją o płaską i nieruchomą powierzchnię, a także odpowiednio zabezpieczyć przed utratą stabilności.

Poprawne zastosowanie

Zabronione jest korzystanie z drabiny rozstawnej jako przystawnej. Zasada wynika z tego, że drabiny te są skonstruowane w inny sposób, a ich błędne zastosowanie może być przyczyną poślizgnięcia.

Zanim skorzystasz z oferty www.drabiny-krause.dmn.pl i wybierzesz idealną dla siebie drabinę, zastanów się czy sposób w jaki z niej skorzystasz jest bezpieczny. Biorąc sobie do serca tych kilka prostych zasad, unikniesz nieprzewidzianych sytuacji i niemiłych wypadków.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe