https://www.high-endrolex.com/43 Rynek pierwotny czy wtórny?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły16 10 2017

Rynek pierwotny czy wtórny?

Zakup mieszkania wiąże się z podjęciem wielu decyzji, które zaważą na tym, czy wybrane przez nas mieszkanie, będzie dla nas odpowiednie. Mimo że wielu z nas wynajmowało mieszkania kilka razy, wciąż czuje się niepewnie w ich zakupie. Związane jest to zazwyczaj z faktem, że najem trwa rok albo dwa, a jeśli nie jesteśmy zadowoleni z jego przebiegu, możemy z niego zrezygnować. W przypadku zakupu mieszkania, sytuacja już tak nie wygląda, ponieważ dane lokum staje się naszą własnością w sumie już na zawsze.

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

Pierwszą rzeczą, której powinniśmy dokonać, jest ocenienie naszych potrzeb. Nie chodzi o pobieżne napisanie na kartce, że chcemy dwa pokoje, kuchnię oraz łazienkę, ale dokładne przeanalizowanie tego zagadnienia. Największe problemy związane są właśnie z tym, że podczas wybierania mieszkania, tak naprawdę nie wiemy, czego chcemy.

 

Rynek pierwotny czy wtórny?

 

Aby dokonać takowej analizy, powinniśmy na kawałku papieru albo w zeszycie, po kolei rozpisać nasze oczekiwania. Pierwszym z nich powinien być metraż, ponieważ bezpośrednio związany jest on z ceną. Kiedy już wiemy, ile metrów nam szczerze potrzeba, możemy przejść do ilości pomieszczeń. Tutaj mała uwaga — kupując mieszkanie, nikt nie każe nam pozostawiać go w nienaruszonym stanie, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby niektóre ściany finalnie poprzesuwać, ale... Musimy pamiętać o tym, że wyróżniamy ściany nośne oraz działowe. Tych pierwszych nie wolno nam w żadnym wypadku modyfikować! Mogłoby to grozić naruszeniem konstrukcji, a tego zapewne byśmy nie chcieli.

Czy warto mieć balkon?

Kupno mieszkania to dość złożone zagadnienie, dlatego dość często zdarza się nam pomijać ważne kwestie związane z jego zakupem. Bo czy ktoś na początku rozważa to, czy jego przyszłe mieszkanie ma balkon? Pewnie nie, a szkoda. Wielu z nas podświadomie takowy chce, ale kiedy przychodzi już do samego procesu zakupu mieszkania, zapominamy o tak błahych wtedy rzeczach. Niestety, często potem tego żałujemy.

Gdzie szukać mieszkań?

Wiemy już, na co zwracać uwagę podczas zakupu mieszkania, dlatego warto zastanowić się, gdzie najlepiej ich szukać? Najlepszym, bo najprostszym rozwiązaniem, będą wyszukiwarki sieciowe, takie jak www.mapanieruchomosci,pl, ponieważ w znajdujące się na ich stronach formularzach, można umieścić wszystkie nasze wymagania, włącznie z balkonem. Wyszukiwanie mieszkań jest bardzo intuicyjne i nie powinno sprawiać problemów żadnemu użytkownikowi - nawet temu, nie korzystającemu na co dzień, z tego typu rozwiązań.

Posumowanie

Reasumując, zakup mieszkania to wieloetapowe przedsięwzięcie, dlatego warto się do niego w odpowiedni sposób przygotować, rozpoczynając od listy naszych wymagań.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe