eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły23 08 2017

Przeprowadzka - jak poradzić sobie z zagraconą piwnicą lub strychem?

Przeprowadzka do nowego mieszkania lub domu zawsze wiąże się z koniecznością pozbycia się wielu niepotrzebnych sprzętów, posegregowania przedmiotów codziennego użytku i wyrzucenia tych, które nie są już przydatne. Z reguły najwięcej pracy trzeba wykonać w piwnicy i na strychu. Chcesz szybko i sprawnie usunąć z nich zalegające sprzęty? Sprawdź nasze porady, a przekonasz się, że nie jest to takie trudne!

Zaczynamy porządki

Opróżnianie piwnic lub strychów warto zacząć od przejrzenia znajdujących się w pomieszczeniu sprzętów i ustalenia, co będzie przydatne, a czego możemy się spokojnie pozbyć. Drugą grupę przedmiotów można dodatkowo podzielić na rzeczy, które nie nadają się już do użytkowania, ponieważ są zniszczone, oraz te, które mogą jeszcze komuś posłużyć. Wolisz je sprzedać czy oddać? Warto rozważyć wystawienie sprzętów na popularnych serwisach aukcyjnych lub portalach z ogłoszeniami lokalnymi - nieużywany mebel lub niepotrzebny sprzęt gospodarstwa domowego może w ten sposób zyskać drugie życie.

 

porządki

 

Opróżnianie piwnic i strychów - przydatne akcesoria

Po przeprowadzeniu wstępnej selekcji sprzętów i ustaleniu, co wyrzucamy, a co zatrzymujemy, można przystąpić do najważniejszego i jednocześnie najbardziej żmudnego etapu - sprzątania pomieszczenia. Opróżnianie strychów i piwnic warto zacząć od zaopatrzenia się w przydatne akcesoria. Podstawową rzeczą są oczywiście kartony lub skrzynki, do których zapakujemy np. zalegające na strychu książki i pamiątki lub słoiki z piwnicy. Warto zaopatrzyć się także w worki na śmieci, folię bąbelkową, która zabezpieczy szczególnie wrażliwe rzeczy przed uszkodzeniem, mocną taśmę klejącą i flamastry do opisywania pudełek.

Kiedy warto zamówić kontener?

Za Tobą generalny remont? Masz do usunięcia odpady wielkogabarytowe, których nie można tak po prostu wyrzucić do śmietnika? Twoją piwnicę zagracają stare meble? W takiej sytuacji warto zamówić specjalny kontener, do którego wrzucisz niepotrzebne i zdezelowane przedmioty, odpady pozostałe po remoncie i inne śmieci. Firmy zajmujące się wywozem odpadów oferują również specjalne worki typu big bag, które pomogą Ci opróżnić piwnicę lub inne pomieszczenie.

Profesjonalne opróżnianie strychów i piwnic

Nie masz czasu ani chęci na samodzielne opróżnianie piwnicy lub strychu? Skorzystaj z usług fachowców, którzy przeprowadzą wszystkie prace za Ciebie. Specjaliści z firmy zajmującej się usługami sprzątania pomieszczeń przyjadą na miejsce i szybko rozprawią się ze śmieciami, uszkodzonymi sprzętami RTV czy AGD. Firmy te dysponują flotą pojazdów przystosowaną do wywozu dużej ilości odpadów oraz sprzętem, który pozwala opróżnić piwnice i strychy bez zbędnej zwłoki. Po uprzątnięciu pomieszczeń śmieci są wywożone do miejsca, w którym zostają w całkowicie ekologiczny sposób zutylizowane.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe