https://www.high-endrolex.com/43 Jak stać się dobrym właścicielem mieszkania pod wynajem?

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły25 05 2017

Jak stać się dobrym właścicielem mieszkania pod wynajem?

Zakupiłeś w ostatnim czasie nieruchomość pod wynajem na obszarze turystycznym? Uważa się, że w obecnych czasach, apartament z widokiem na morze, jezioro czy góry, to jedna z najlepszych życiowych inwestycji. Stały dochód jaki dzięki temu można osiągnąć, to stabilna i pewna przyszłość. Jednak wiele zależy też od Ciebie samego.

Aby uzyskać dobrego najemcę, musisz być wspaniałym gospodarzem! Ludzie wynajmujący mieszkania, powinni traktować swoich najemców jak klientów oraz zawsze postępować zgodnie z prawem. Podpowiadamy co należy robić aby stać się dobrym właścicielem nieruchomości na sprzedaż czy pod wynajem i mieć stale chętnych turystów do wynajęcia właśnie twojego mieszkania.

 

mieszkanie na wynajem

 

Pomóż lokatorom odnaleźć się w nowym miejscu

Posiadając mieszkanie nad morzem czy w innym turystycznym regionie, jest całkiem prawdopodobne, iż najemca jest w danym mieście pierwszy raz. Dlatego też postaraj się zapewnić mu spokojne poruszanie się po mieście. Wydrukuj mapę zawierającą kilka wskazówek dotyczących drogi do lokalnych sklepów spożywczych, apteki czy dobrych restauracji, a także drogi na plażę. Kiedy zrobisz to raz i porządnie, możesz używać danego planu przy każdym nowym najemcy, bez potrzeby ponownego jej tworzenia.

Napisz powitalną notkę

Pozostawiając lokatorom notkę powitalną, na pewno ich zaskoczysz i już od początku stworzysz pozytywny przebieg waszych relacji. Pamiętaj także o spisaniu informacji kontaktowych na wszelki wypadek, a także specjalne instrukcje dotyczące mieszkania – np. hasła do Internetu, odkręcania ogrzewania czy odbierania śmieci.

Bądź dostępny

Upewnij się, że Twoi lokatorzy wiedzą jak się z Tobą kontaktować. Najemcy powinni mieć zawsze kilka sposobów kontaktu z Tobą, tak na wszelki wypadek – telefonicznie, mailowo czy nawet osobiście. W przypadku jakiegoś problemu, np. zapchania toalety czy pęknięcia rury, możesz błyskawicznie zareagować i uchronić się przed jeszcze większą szkodą.

Odpowiednie zaopatrzenie

Turyści wynajmujący mieszkania, zazwyczaj nie zabierają ze sobą rzeczy, takich jak papier toaletowy, płyn do naczyń czy proszek do prania. Zadbaj o odpowiedni asortyment – koszt jest nieduży, a na pewno zostanie to docenione.

Traktuj ich jak klientów, nie jak swoich przyjaciół

Dobrze jest mieć przyjazne i luźne relacje z każdym najemcą, jednak nie powinny one przekraczać pewnej granicy. Turyści bywają różni – niektórzy szanują wynajmujące mieszkania i zaskoczą Cię porządkiem po skończonym okresie najmu, ale są i tacy, którzy płacą, wymagają i nie obchodzi ich nic oprócz dobrej zabawy. Bądź profesjonalistą, miłym, ale stanowczym, utrzymuj emocje na wodzach na wypadek gdybyś pewnego dnia musiał się spotkać z nimi w sądzie – a zdarzają się niestety i takie przypadki.

Kupno mieszkania pod wynajem dla turystów, to doskonała inwestycja na przyszłość, jednak wymaga od nas sporo pracy. W dobie Internetu, bycie dobrym właścicielem na pewno się opłaci. Korzystając z powyższych porad, z pewnością otrzymasz same pozytywne opinie i jak najwięcej gwiazdek.

Źródło: Marina Royale - Apartament nad morzem na sprzedaż

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe