Wybierając rzeczoznawcę nieruchomości powinniśmy się kierować przede wszystkim jego dobrą opinią wśród klientów. Zanim więc podpiszemy umowę, sprawdźmy kilku różnych usługodawców.

 
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły17 05 2017

Na co zwracać uwagę kupując dom lub mieszkanie?

Kupno domu lub mieszkania to wielkie wyzwanie. Dla osoby robiącej to po raz pierwszy może okazać się przytłaczająca konieczność załatwiania nieskończonej ilości formalności oraz dopilnowania wielu, pozornie nieistotnych, kwestii. Dlatego też coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z usług rzeczoznawcy.

 

 

Kim jest rzeczoznawca?

 

Zawód rzeczoznawcy nieruchomości wykonuje osoba fizyczna posiadająca stosowne uprawnienia, nadane przez Ministra Infrastruktury. Rzeczoznawca powinien posiadać wiedzę i umiejętności potwierdzone poprzez zdanie egzaminu, a poświadczone przez Państwowa Komisję Kwalifikacyjną.

Do głównych zadań rzeczoznawcy należy wycena nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych w zgodzie z obecnie obowiązującymi przepisami oraz z zachowaniem standardów zawodowych dla rzeczoznawców.

Kiedy i dlaczego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy? Właściwie warto poprosić o fachową wycenę zawsze, kiedy kupujemy nieruchomość. A dlaczego? Po to, by chronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami.

 

Jakie usterki są ukrywane przed kupującym nieruchomość?

 

Głównym powodem, dla którego wskazane jest zatrudnienie rzeczoznawcy przy kupnie mieszkania, jest fakt ukrywania wad i usterek w mieszkaniu przez niektórych ich sprzedawców. Wady takie mogą być całkiem błahe, ale mogą też mieć kluczowe znaczenie dla naszego komfortu czy nawet bezpieczeństwa. Do wad tych należą:

  • pęknięte ściany – zdarza się, że nawet nośne, zdarza się to też często w mieszkaniach deweloperskich,

  • pęknięcia stropów, to poważna usterka konstrukcyjna i może stwarzać niebezpieczeństwo dla mieszkańców,

  • nieszczelne, wadliwe instalacje,

  • nieszczelne okna,

  • insekty: karaluchy lub mrówki mieszkające np. w drewnianych podłogach,

  • grzyb lub pleśń na ścianach spowodowana wilgocią.

 

To tylko kilka najczęściej występujących wad mieszkań. W rzeczywistości jest ich znacznie więcej, a sprytni sprzedawcy zawsze znajdą sposób, by uczynić je niewidocznymi dla niewprawnych oczu. Może to mieć dla nas przykre skutki: kupimy mieszkanie wymagające kosztownego remontu w cenie apartamentu. Możemy, rzecz jasna, dochodzić później swoich praw na drodze sądowej. Jednak o wiele prostszym rozwiązaniem i znacznie tańszym, jest zatrudnienie rzeczoznawcy, który nie pozwoli nam kupić bubla w ładnym opakowaniu.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy?

 

Dobry rzeczoznawca wie, jakie wady czy usterki występują najczęściej i potrafi je dostrzec. Nawet maleńkie pęknięcie ściany, zdradzające ewentualne wady konstrukcyjne, mikroskopijną dziurkę, przez którą do wnętrza mieszkania dostają się mrówki – dla rzeczoznawcy są to sygnały łatwo dostrzegalne. Wziąwszy pod uwagę wszelkie czynniki doradzi nam, czy w przypadku wystąpienia konkretnej wady oglądanego mieszkania, powinniśmy zrezygnować z jego zakupu czy np. żądać obniżenia jego ceny. I to jest właśnie sedno pracy rzeczoznawcy – oszacowanie wartości nieruchomości na podstawie jej lokalizacji, metrażu, standardu, i innych czynników.

 

Jak wybrać rzeczoznawcę?

 

Wybierając rzeczoznawcę nieruchomości powinniśmy się kierować przede wszystkim jego dobrą opinią wśród klientów. Zanim więc podpiszemy umowę, sprawdźmy kilku różnych usługodawców. Są od tego tematyczne fora dyskusyjne lub grupy na portalach społecznościowych.

Szukajmy fachowca o stosownym stażu i dużej ilości pozytywnych opinii. Takiego, o którym klienci piszą jako o profesjonaliście i sympatycznym człowieku. Dla osób poszukujących rzeczoznawcy we Wrocławiu, polecam biuro wycen nieruchomości rzeczoznawcy majątkowego Arkadiusza Kreta - http://bwn-rzeczoznawca.pl/

 

Usługi rzeczoznawcy nieruchomości to inwestycja, na której z pewnością nie stracimy. Jeśli więc chcemy kupić mieszkanie w cenie adekwatnej do jego jakości – nie szukajmy oszczędności.

 Źródło: Kampanie SEO, 05.2017

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2023 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe