eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły24 04 2017

Kredyt obrotowy czy inwestycyjny?

Masz świadomość, jak ważny jest rozwój przedsiębiorstwa? Jeśli myślisz nad zaciągnięciem kredytu, rozważ dwie opcje: kredyt obrotowy lub inwestycyjny. Poznaj najważniejsze różnice, dzięki czemu podjęcie ostatecznej decyzji będzie łatwiejsze.

Chcąc wyróżnić swoją firmę wśród konkurencji, nie można pozwolić sobie na stagnację – nawet, jeśli masz spore grono stałych klientów. Cały czas musisz dążyć do uzyskania pozycji lidera w branży, dlatego warto pomyśleć o rozwoju. Jeśli zastanawiasz się skąd pozyskać środki, pomyśl o kredycie. Wybierz jednak takie rozwiązanie, które najbardziej odpowiada na twoje potrzeby oraz oczekiwania.

 

kredyt

 

Kredyt obrotowy – najważniejsze cechy

Kredyt obrotowy to rozwiązanie, dzięki któremu można uzyskać wsparcie finansowe z przeznaczeniem na dowolny cel. Pozyskane pieniądze można przeznaczyć więc nie tylko na bieżącą działalność, ale również na działania związane z rozwojem przedsiębiorstwa.

Decydując się na kredyt obrotowy można liczyć na spore kwoty – nawet do 300-500 tys. złotych. W wielu przypadkach koniecznością będzie posiadanie zabezpieczenia, np. w postaci nieruchomości.

Jeśli chodzi o oprocentowanie, waha się w granicach 5-6% – w zależności od oferty konkretnego banku.

Kredyt inwestycyjny – czym się wyróżnia?

Kredyt inwestycyjny, jak wynika z jego nazwy, przeznaczony jest wyłącznie dla firm potrzebujących środków na rozwój i modernizację przedsiębiorstwa. Pozyskane w ten sposób pieniądze można zatem przeznaczyć na konkretne cele prowadzące np. do poszerzenia działalności.

W zależności od oferty wybranego banku, maksymalne kwoty mogą wynieść nawet 1 mln złotych. Oprocentowanie waha się w granicach 4-6%. W wielu przypadkach oprocentowanie jest negocjowane w każdym klientem indywidualnie, dzięki czemu można uzyskać korzystniejsze warunki finansowania.

Jaki kredyt wybrać?

Zestawiając ze sobą kredyt obrotowy i inwestycyjny, można zauważyć pewne różnice. Przede wszystkim istotny jest cel kredytowania.

  • Jeśli pozyskane pieniądze chcesz przeznaczyć tylko na rozwój i modernizację, uruchomienie nowych linii produkcyjnych, itp., rozważ kredyt inwestycyjny.
  • Jeśli potrzebujesz pieniędzy nie tylko na rozwój, ale również na bieżącą działalność, ubiegaj się o kredyt obrotowy.

Porównując oba rozwiązania, zwróć również uwagę na maksymalne kwoty oraz oprocentowanie. Nie mniej ważny jest okres kredytowania – być może któraś z opcji jest pod tym względem korzystniejsza i bardziej odpowiada na twoje potrzeby?

A może inne rodzaje kredytów?

Zanim zdecydujesz się na konkretny kredyt, sprawdź i inne propozycje dostępne w ramach tego samego banku. Może lepszym rozwiązaniem okaże się uruchomienie linii kredytowej w rachunku bankowym albo np. kredyt dla deweloperów, jeśli działasz w tej branży? W wyborze odpowiedniego produktu może pomóc m.in. ranking kredytów – jeden z nich znajdziesz na https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm.

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2022 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe