https://www.high-endrolex.com/43 Kupno czy budowa - jak spełnić marzenie o własnym domu?

Na rynku wtórnym wyróżniamy jeszcze jeden spory segment, mianowicie domy wymagające remontu. Są to zazwyczaj starsze budynki, drewniane lub murowane.

 
https://www.high-endrolex.com/43
eNieruchomosci.pl: strona główna - zarządzaj artykułami

Nieruchomości Mościcki

Dział: Artykuły05 04 2017

Kupno czy budowa - jak spełnić marzenie o własnym domu?

Marzeniem większości ludzi jest posiadanie własnego, pięknego domu, w którym cała rodzina czuje się dobrze i bezpiecznie. Dla większości jest to marzenie którego realizacja wiąże się z wieloletnią spłatą kredytu. Skoro już bierzemy kredyt hipoteczny, to jak najlepiej zainwestować te pieniądze? Mamy wiele opcji.


Od paru lat możemy zauważyć na rynku nieruchomości stały wzrost liczby ofert urządzonych już domów. Prawdopodobnie wiąże się to z tym, że wiele Polaków mieszkając i pracując za granicą, zainwestowało swoje pieniądze w budowę nieruchomości w kraju, ale ostatecznie zdecydowali się pozostać za granicą. W ten sposób wiele nowych domów gotowych do zamieszkania “od zaraz” trafia na rynek nieruchomości. W wielu przypadkach są to w pełni umeblowane domy, w których nikt nie mieszkał. Jest to ciekawa opcja dla osób, którym zależy na szybkim zamieszkaniu w nowym domu, a nie zwracają szczególnej uwagi na to, by dom był urządzony dokładnie po ich myśli.


Sporym zainteresowaniem, zwłaszcza blisko dużych miast, takich jak np. Wrocław, Warszawa, Katowice czy Poznań, zyskują w ostatnich latach domy jednorodzinne od deweloperów. Dużym komfortem jest to, że kupujemy nowy dom, w trakcie budowy możemy prowadzić zmiany w rozmieszczeniu ścian działowych. W przeciwieństwie do samodzielnej budowy domu, nie musimy martwić się   o pozwolenia, zakup odpowiednich materiałów, wybór firmy budowlanej, odbiory i wiele innych problematycznych kwestii. Dostajemy dom w stanie deweloperskim, zazwyczaj na ogrodzonym i bezpiecznym osiedlu, jak w przypadku domów na osiedlu “Błękitny Józefów” pod Warszawą które możemy zobaczyć tutaj: http://www.blekitnyjozefow.pl/ . Taki dom możemy urządzić według naszych upodobań, deweloperzy dbają również o dobrą infrastrukturę oraz o porządek w ogródkach, które znajdują się przy domach. Jest to bardzo atrakcyjna alternatywa dla zakupu mieszkania w mieście. Domy na przedmieściach zapewniają nam większą intymność niż mieszkanie w centrum miasta. Deweloperzy zazwyczaj wybierają tereny w pobliżu zieleni, a zarazem blisko punktów usługowych. Dalszy dojazd do pracy czy do centrum miasta doskonale rekompensuje cisza i świeże powietrze. Dom na przedmieściach to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi czy osób pracujących zdalnie.

 

Na rynku wtórnym wyróżniamy jeszcze jeden spory segment, mianowicie domy wymagające remontu. Są to zazwyczaj starsze budynki, drewniane lub murowane, które posiadają jakieś wady eksploatacyjne, jak np, pognite krokwie, nieszczelne okna czy dach lub stara instalacja elektryczna. Często są to domy, w których nikt od lat nie mieszkał, więc wymagają również wymiany podłóg, mebli i instalacji w kuchni czy łazience. Ceny takich nieruchomości są zdecydowanie niższe, lecz przed zakupem musimy dokładnie zapoznać się ze stanem budynku, ocenić skalę remontu, oszacować koszty i ocenić jakie mogą wystąpić koszty dodatkowe. Musimy też sprawdzić jaki jest stan prawny nieruchomości. Ta opcja jest ryzykowna lecz często w ten sposób możemy sporo zaoszczędzić. Na pewno musimy zrobić dokładne rozeznanie przed zakupem domu do remontu.


Ostatnią opcją jaką mamy, by zrealizować marzenie o własnym domu jest budowa nieruchomości od podstaw. Ten proces wymaga od nas dużo pracy, wielu wizyt w urzędach, uzyskania pozwoleń, odbiorów. Wszystko należy zacząć od kupna działki działki budowlanej. Ważną kwestią jest wybór ekipy budowlanej, w dużej mierze od dokładności ekipy budowlanej zależą dalsze działania. W przypadku krzywo postawionych ścian w późniejszych etapach będziemy musieli włożyć więcej pracy, by skorygować różnice, może mieć to również wpływ na estetyczny wygląd wykończenia. Wybór materiałów budowlanych jest również ważnym i problematycznym aspektem budowy. Często ekipy budowlane oferują pustaki czy beton z własnych źródeł, w niższych cenach niż oferują sklepy budowlane. Może to być spowodowane lepszymi źródłami oraz większymi rabatami, ale też może się okazać że jakość materiałów jest niższa niż oczekiwaliśmy. Budując dom, musimy liczyć się z tym że musimy interesować się budową na każdym etapie, począwszy od kopania fundamentu a kończąc na układaniu podłóg czy malowaniu ścian. Dzięki temu możemy uniknąć późniejszych problemów związanych z odbiorem nieruchomości czy z jej wykończeniem. Samodzielna budowa domu to duża odpowiedzialność i spore wyzwanie. Trzeba poważnie przemyśleć taką decyzję i rozważyć wszystkie za i przeciw.


04.2017

RSS jest to standard przesyłania nagłówków informacji.
Nagłówki te mogą być odczytwane przez specjalne programy - czytniki RSS. Ich listę oraz katalog zasobów RSS można znaleźć na tej stronie: http://rss.mrok.org.

Dzięki temu najnowsze informacje trafiają do Ciebie od razu, bez potrzeby przeglądania poszczególnych stron www.

Więcej o RSS możesz się dowiedzieć tu:
Nasze kanały RSS | więcej o RSS >>

wszystkie działy

Artykuły
Kredyty
Dla pośrednika
Wzory umów
Prawo
Nowości
Budowa domu
Rynek pierwotny - zdjęcia z budowy


    << Powrót

| o nas | współpraca | reklama | kontakt | polityka prywatności | mapa serwisu | poleć nas | dodaj do ulubionych | zgłoś błąd | pomoc |

© Copyrights 2003-2024 Germino


nieruchomości - mieszkania - domy - działki - agencje nieruchomości - kredyty mieszkaniowe